32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Alanya’da Dilimizin Zenginlikleri Ödülleri Sahiplerini Buldu

Alanya Kaymakamlığı, Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Alanya Basınında Dilimizin Zenginlikleri” projesinin ödül töreni, Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Törene Alanya protokolü ve 500’ü aşkın öğrenci katıldı.

Dilimizin Zenginlikleri Projesine Yoğun İlgi

Alanya Kaymakamlığı, Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti tarafından başlatılan “Alanya Basınında Dilimizin Zenginlikleri” projesi kapsamında düzenlenen ödül töreni, Alanya Kültür Merkezi’nde geniş katılımla gerçekleştirildi. Tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkan Vekili Abdullah Akbaş, Alanya Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Bülent Kandemir, İYİ Parti İlçe Başkanı Hilmi Er, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Lider Medya Haber Koordinatörü İbrahim Okumamış, ALGC Başkanı Ferit Kesen, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

ALGC Başkanı Ferit Kesen: “Geleceğimiz Emin Ellerde”

ALGC Başkanı Ferit Kesen, törende yaptığı açılış konuşmasında, dilin milletlerin en önemli unsuru olduğunu belirtti. Kesen, “Dilimiz, kültürümüzün, tarihimizin ve kimliğimizin taşıyıcısıdır. Alanya Basınında Dilimizin Zenginlikleri Projesi ile öğrencilerimiz çok değerli eserler ortaya koydular. Geleceğimiz emin ellerde” dedi.

Alanya Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz: “Türkçe’nin Zenginliğini Koruyacağız”

Alanya Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, projenin Türkçe’nin zenginliğini hatırlatmak amacıyla başlatıldığını söyledi. Yılmaz, “Türkçe, dünyanın en zengin dillerinden biridir. Bu proje ile dilimizin sadece bir iletişim aracı olmadığını, kültürümüzün ve kimliğimizin taşıyıcısı olduğunu vurguluyoruz” ifadelerini kullandı.

Alanya Belediye Başkan Vekili Abdullah Akbaş: “En Önemli Yatırım Gençlere Yapılan Yatırımdır”

Alanya Belediye Başkan Vekili Abdullah Akbaş, yazının insanlık tarihindeki önemine değinerek, “Gençlerimize yapılan yatırım en değerli yatırımdır. Okuyan ve yazan bir nesil, geleceğimizi inşa edecektir” dedi.

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer: “Gençlerimizi Yazmaya Teşvik Etmeliyiz”

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, öğrencilerin yazma alışkanlığı kazanmasının önemine vurgu yaparak, “Öğrencilerimizi yazmaya teşvik etmeliyiz. Dilimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak için Türkçe’yi iyi kullanmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Gazetecilik Söyleşisi ve Ödül Töreni

Konuşmaların ardından KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve Lider Medya Haber Koordinatörü İbrahim Okumamış, gazetecilik mesleği ve geleceği hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşinin ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

İlgili Haberler

Dağ Bisikleti Kupası C2 Yarışı Yapıldı

Haberci Editör

Toksöz Ela Bebeğin Kermesini Ziyaret Etti

Haberci Alanya

Haberciden Gündoğmuş Gazetesine Ziyaret …

Haberci Editör

Yorum Yap