25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaKültür Sanat

Alanya Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali Yeni Türkü Konseriyle Sona Erdi

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Alanya Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali, DJ Suat Ateşdağlı ve Yeni Türkü konserleriyle unutulmaz bir final yaptı. Festival, üç gün boyunca sergiler, gösteriler, konserler ve çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçti.

DJ Suat Ateşdağlı ile Eğlence Zirvede

Festivalin son günü, Belediye Sarayı arkasında gerçekleştirilen konserlerle başladı. Türkiye’nin ünlü DJ’lerinden Suat Ateşdağlı, performansıyla konser alanını coşturdu. DJ Ateşdağlı’nın çaldığı birbirinden güzel şarkılar, alanı açık hava diskosuna çevirdi. Alanya Belediye Başkan Danışmanı Abdurrahman Açıkalın, performansının ardından DJ Suat Ateşdağlı’ya Merve Karlı imzalı Alanya Gravürü hediye etti.

Yeni Türkü’den Unutulmaz Performans

DJ Suat Ateşdağlı’nın ardından sahneye efsane müzik grubu Yeni Türkü çıktı. Grup, yılların eskitemediği unutulmaz şarkılarını Alanya halkı için seslendirdi. Konser alanını dolduran vatandaşlar, şarkılara hep bir ağızdan eşlik ederek, coşkulu anlar yaşadı. Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, konseri vatandaşlarla birlikte izledi ve alkışlarla Yeni Türkü’nün şarkılarına eşlik etti. Başkan Özçelik, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Başkan Özçelik’ten Teşekkür

Konserin sonunda Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Yeni Türkü’ye Merve Karlı’nın hazırladığı Alanya Gravürü’nü hediye etti. Grup adına hediyeyi alan Derya Köroğlu, Başkan Özçelik ve ekibine teşekkür etti. Başkan Özçelik, kısa teşekkür konuşmasında şunları söyledi:

“Alanya, gençler; biz Derya Beyle Türkiye’de birlikte yıllandık. O, ODTÜ’de, ben komşusu Hacettepe’deydim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Yağmura Rağmen Coşkulu Kapanış

Konserin son anlarında yağan yağmur, vatandaşların coşkusunu azaltmadı. Derya Köroğlu’nun seslendirdiği duygusal ve hareketli şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden Alanyalılar, yağmura aldırış etmeden eğlencenin tadını çıkardılar.

İlgili Haberler

Gazipaşa’da Üçüncüsü Düzenlenen Uluslararası Yeni Yıl Pazarı Coşkuyla Karşılandı

Haberci Editör

Yukarıkocayatak TOKİ’de seferberlik

Haberci Editör

Astrolog Gamze Benzer Haftalık Burç Yorumlarını Yazdı

Gamze Benzer

Yorum Yap