32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Alanya Kırsalında Bayram Öncesi Yoğun Mesai

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde Alanya’nın kırsal mahalleleri ve yayla yollarında yoğun bir bakım ve onarım çalışması yürütüyor.

Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Alanya’nın kırsal mahalle ve yayla yollarında başlattıkları çalışmalarla bayram öncesinde yolların güvenli ve sorunsuz olmasını hedefliyor. Bu kapsamda, yol bakım ve onarım, şarampol temizliği, asfalt bakım ve istinat duvar çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Yayla Yollarında Gece Gündüz Çalışma

Okulların tatil olması ve Kurban Bayramı dolayısıyla yoğun göç yaşanması beklenen yaylalarda ve kırsal mahallelerde, vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşım sağlaması için ekipler gece gündüz çalışıyor. Hacımehmetli Mahallesi Eşekkırıldı Yaylası’nda yol bakım ve şarampol temizliği çalışmaları gerçekleştirilirken, Dim Grup Yolu Uzunöz Mahallesi Karakütük bölümü ile Yalçı Mahallesi yolunda heyelan sonrası başlatılan taş duvar ve dolgu çalışmaları tamamlandı. Ayrıca, Gümüşkavak ve Bademağacı yollarında da bakım, onarım ve şarampol temizleme çalışmaları yürütüldü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bayram öncesi kırsal kesimde yaşayan vatandaşların güvenli ve rahat bir yolculuk yapabilmeleri için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İlgili Haberler

Otogaza İndirim Yolda! İşte İndirimin Başlayacağı Tarih…

Haberci Alanya

MASK Spor Kulübü Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı

Haberci Editör

Alanya Belediyesi Kırsaldaki Hayvanların Bakımlarını Yapıyor

Haberci Alanya

Yorum Yap