15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya Emniyeti Sürücülere Trafik Bilinci Aşıladı

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, “Trafik Kuralları Hayat Kurtarır” projesi kapsamında E-Scooter ve motosiklet kullanıcılarına yönelik bilgilendirme çalışması düzenledi. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sürücülere güvenli sürüş ve trafik kurallarına uyma konularında önemli bilgiler verdi.

Alanya’da Trafik Bilinci Artıyor

Alanya’da hızla artan E-Scooter ve motosiklet kullanımının beraberinde getirdiği sorunları önlemek ve trafik güvenliğini artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, sürücülere trafik kurallarına uymaları, hız sınırlarına riayet etmeleri, kask kullanmaları ve diğer trafik güvenliği kurallarına titizlikle uymaları konusunda hatırlatmalar yapıldı.

Broşürlerle Bilgilendirme

Alanya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, hazırlanan broşürler aracılığıyla sürücülere detaylı bilgiler sundu. E-Scooter kullanıcılarına, yaş sınırları, yük taşıma kuralları ve kullanım alanları hakkında bilgiler verilirken, motosiklet sürücülerine de kask kullanımı, cep telefonu kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

Halkın Bilinci Artıyor

Sürücülerle samimi bir diyalog kuran ekipler, yapılan etkinlikle ilgili olarak, “Halkın trafik bilincini artırmak, kazaları önlemek ve trafikte daha güvenli bir ortam oluşturmak için bu tür etkinliklere önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın bu kurallara uyarak kendi ve başkalarının güvenliğini sağlaması büyük önem taşıyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlgili Haberler

Büyük Tarım Buluşması 6 Ekim’de Kapılarını Açıyor

Haberci Editör

Mutluluğa evet dediler

Haberci Editör

Toksöz’den Anneler Gününde Anlamlı Ziyaret

Haberci Alanya

Yorum Yap