32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Hemşirelere Genel Uyum Eğitimi Verildi

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göreve yeni başlayan 70 hemşireye yönelik önemli bir eğitim gerçekleştirildi. Hizmet içi eğitim kapsamında düzenlenen “Genel Uyum Eğitimi”, hastanenin kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştirildi.

Eğitimin İçeriği ve Detayları

Eğitimde, hemşirelerin hastane hizmetlerini ve süreçlerini daha yakından tanımaları, işleriyle ilgili temel bilgileri alarak adaptasyon süreçlerinin hızlandırılması amaçlandı. Konferans salonunda düzenlenen eğitimde, katılımcılara hastane misyonu, vizyonu ve değerleri, fiziki yapı, el hijyeni, enfeksiyon önlemleri, hasta hakları, çalışan güvenliği, temel afet bilinci eğitimi gibi konularda detaylı bilgiler verildi.

Başhekimden Değerlendirme

Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler, eğitimin işe yeni başlayan hemşirelerin gereksinim duyacakları bilgi, beceri ve tutumu kazanmalarına yardımcı olduğunu belirtti. Ayrıca, doğru bilgiler ışığında adaptasyon sürecine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen eğitimin motivasyonu arttırdığını vurguladı.

Soru-Cevap Bölümü

Genel uyum eğitimi sonunda, katılımcılar Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler’e merak ettikleri soruları yönelterek detaylı bilgi aldılar.

İlgili Haberler

Çocuk korku ve kaygılarıyla baş edebilmek için soru sorabilir

Haberci Alanya

Muhtarın “Bu İş Bitmiş” Sözleri Şahin’i Ayakta Alkışlattı

Haberci Editör

Alanya’daki ikiz öğrencilerden ‘pandemi’ projesi

Haberci Editör

Yorum Yap