23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Eczacılar Günü Kutlaması

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü coşkuyla kutlandı. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yılmaz Güler, bu özel gün vesilesiyle hastanede görev yapan eczacıları ziyaret ederek günlerini kutladı.

Her yıl 14 Mayıs tarihinde kutlanan Eczacılar Günü, Türkiye’de akademik eczacılık eğitiminin başladığı gün olarak bilinir. Bu yıl da Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi, eczacılarla bir araya gelerek bu anlamlı günü kutladı. Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler, eczacılarla keyifli bir sohbet ortamında buluşarak günün önemine vurgu yaptı.

Doç. Dr. Güler, yaptığı konuşmada, hastanedeki eczacıların tedavi sürecinde hastalara büyük destek sağladıklarını belirterek, “Sizler, hastaların tedavi süreçlerinde en önemli unsurlardan birisiniz. İlaç temininden, dağıtımına kadar birçok kritik süreçte hastalarımıza yardımcı oluyorsunuz. Bu kutsal görevi özveriyle yerine getiren tüm eczacılarımıza teşekkür ediyor, günlerini kutluyorum” dedi.

Eczacılar ise Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler ve hastane yönetimine jestleri için teşekkür ederek, bu anlamlı günü birlikte kutlama fırsatı buldukları için memnuniyetlerini dile getirdiler.

İlgili Haberler

Alanya Kalesi Gezi Rotasındaki Levhalar Ve Panolar Yenilendi

Haberci Alanya

Kestelspor’dan Kaymakam Ürkmezer’e Ziyaret …

Haberci Editör

Başkan Yücel vatandaşlarla buluştu

Haberci Editör

Yorum Yap