32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya Belediyesi’nden 120 Çocuğa Ücretsiz Sünnet

Alanya Belediyesi, Tevfik Hoca Evi Polikliniği’nde düzenlediği ücretsiz sünnet etkinliği kapsamında 120 çocuğu sünnet ettirdi. Uzman sağlık ekipleri tarafından hijyenik koşullarda gerçekleştirilen sünnetler, Ağustos ayında tekrar yapılacak.

Geleneksel Sünnet Organizasyonları Devam Ediyor

Alanya Belediyesi’nin geleneksel sünnet organizasyonları, Tevfik Hoca Evi Polikliniği’nde hız kesmeden sürüyor. Belediye sağlık ekipleri ve uzman personel tarafından düzenlenen etkinlikte, 120 çocuk sünnet edildi. Organizasyona; Belediye Başkan Danışmanı Faruk Konukçu, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan, çocuklar ve aileleri katılım gösterdi.

Başkan Danışmanı Faruk Konukçu’nun Açıklamaları

Çocuklar ve aileleriyle bir araya gelen Başkan Danışmanı Faruk Konukçu, Alanya Belediyesi’nin sosyal hizmetlerinin devam edeceğini belirtti. Konukçu, “Alanya Belediyesi olarak sosyal yardım kapsamında sünnet etkinliği düzenliyoruz. Yeni dönemde bu etkinliğin aynı şekilde devam etmesi için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. 2024 yılı yaz döneminde 120 çocuğumuzla sünnet etkinliği başlattık. Talep oluştuğunda ise Ağustos ayında etkinliğimiz devam edecek. Bize gelen taleplerin tamamını karşılamak için belediye olarak hazırız. Çocuklarımıza daha sağlıklı bir gelecek diliyorum” dedi.

Yeni Başvurular Temmuz Ayında Başlıyor

1 yaş altı ve 6 yaş üstü çocukların sünnet ettirilmesi için yeni başvurular 1 Temmuz itibariyle başlayacak. Talep eden aileler, Alanya Belediyesi Tevfik Hoca Evi’ne başvuruda bulunabilecek. Kayıtların tamamlanmasının ardından Ağustos ayında bir kez daha sünnet etkinliği gerçekleştirilecek.

İlgili Haberler

Astrolog Gamze Benzer Haftalık Burç Yorumlarını Yazdı

Gamze Benzer

Lise Öğrencileri: “Alanya’da ulaşım sorunu yaşıyoruz!”

Haberci Editör

Alanya ve Gazipaşa’ya Yağış Uyarısı

Haberci Alanya

Yorum Yap