26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya Belediyesi Üniversite Öğrencilerini Bahar Şenliği’nde Sanatla Buluşturdu

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) tarafından düzenlenen Bahar Şenliği’nde, Alanya Belediyesi Gençlik Hizmetleri Birimi, üç gün boyunca birçok eğlenceli sanat aktivitesi ile öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin Kestel yerleşkesinde gerçekleştirilen ve renkli görüntülere sahne olan Bahar Şenliği, coşku dolu etkinliklerle sona erdi. Alanya Belediyesi Gençlik Hizmetleri Birimi, şenlik kapsamında açtığı stant ile öğrencileri farklı sanat dallarıyla tanıştırdı.

Eğlenceli Sanat Aktiviteleri

Şenliğin ilk gününde standı ziyaret eden öğrenciler, abeslang (dil çubuğu boyama) ve quiling (kağıt kıvırma) aktivitelerine katılarak yaratıcılıklarını sergilediler. İkinci günde ise öğrenciler, abeslang ve filografi sanatının inceliklerini öğrenip uygulama fırsatı buldular. Hem eğlenceli vakit geçiren öğrenciler, hem de birbirinden güzel eserler ortaya çıkardılar.

Şenliğin son gününde ise quiling, ebru sanatı ve çömlek yapımı gibi aktiviteler gerçekleştirildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve bir an olsun boş kalmayan stantta yapılan eserler, öğrenciler için unutulmaz birer hatıra oldu.

Sanatla Dolu Üç Gün

Alanya Belediyesi Gençlik Hizmetleri Birimi’nin etkinlikleri, öğrenciler arasında büyük ilgi gördü ve standın etrafında sürekli bir kalabalık oluştu. Sanatın farklı dallarında yeteneklerini keşfeden öğrenciler, hem eğlendiler hem de el becerilerini geliştirdiler. Alanya Belediyesi’nin bu tür etkinliklerle gençlere destek vermesi, öğrenciler tarafından takdirle karşılandı.

İlgili Haberler

Alanyaspor, Tanıtıma ve Ekonomiye Büyük Katkı Sağlıyor

Haberci Editör

Eski Müdür Tan Doğan Gazipaşa Muhtarlarını Ziyaret Etti.

Haberci Editör

Alanyaspor 3 puanı kaptı

Haberci Alanya

Yorum Yap