26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSiyasi Gündem

Alanya Belediyesi Kentte Çiçek Bahçesi Estetiği Yaratıyor

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yaz aylarına özel mevsimlik çiçek dikim çalışmalarına başladı. Şehrin dört bir yanını süsleyen çiçeklerle Alanya, adeta bir çiçek bahçesine dönüşüyor.

571 Bin 250 Mevsimlik Çiçek Toprakla Buluşuyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kentin estetik görünümünü artırmak için yeşil alan, refüj, kavşak, park ve çocuk parklarında mevsimlik bitkilerin dikim çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda 571 bin 250 adet mevsimlik çiçek toprakla buluşturuluyor. Çalışmalarda yazlık, mevsimlik ve çok yıllık bitkiler tercih edilerek Alanya’nın dört bir yanı çiçeklerle donatılıyor.

Çeşit Çeşit Çiçekler Şehri Süsleyecek

Dikim alanlarında, yıldız, düğme, sardunya, petunya, ipek, ateş böceği, rozet, vapurdumanı, lisyum mine, horozibiği, kadife ve zinnia gibi çeşitli çiçekler kullanılarak renkli bir görüntü elde ediliyor. Bu çalışmalar sayesinde Alanya’nın farklı bölgeleri, özellikle refüjler ve kavşaklar, çiçeklerle bezenecek ve şehrin güzelliğine güzellik katacak.

Estetik Görünüm ve Çevre Düzenlemesi

Alanya Belediyesi, çevre düzenlemesi ve kentin estetik görünümünü artırma amacıyla yürüttüğü bu çalışmalarla, yerli ve yabancı turistlere görsel bir şölen sunmayı hedefliyor. Yaz ayları boyunca sürecek olan bu çiçeklendirme çalışmaları, Alanya’nın doğal güzelliklerini ön plana çıkarmaya yönelik önemli bir adım olarak görülüyor.

İlgili Haberler

Çavuşoğlu Atletizm Federasyonu’na Ev Sahipliği Yaptı

Haberci Editör

BAŞKAN TAVLI’DAN BÜYÜK KONGREYE DAVET

Haberci Editör

Başkan Yücel, Sanayi Esnaflarıyla Kahvaltıda Buluştu

Haberci Editör

Yorum Yap