32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya Belediyesi Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi’nde Sona Gelindi!

Mahmutlar Mahallesi’nde inşa edilen Alanya Belediyesi Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi projesi tamamlanma aşamasına geldi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yapılan çalışmaları inceleyerek, %90’ının tamamlandığını ve kısa süre içinde eğitime kazandırılacağını belirtti.Alanya Belediyesi, Oba’da başarılı bir şekilde tamamlanan kreş projesinin ardından Mahmutlar Mahallesi’nde yapımına başlanan Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi’ni hızla ilerletiyor.

Betonarme işlemleri tamamlanan tesisin sıva, boya ve diğer detay işlemleri devam ederken, Başkan Yücel, yapılan incelemelerde bulundu.2800 metrekarelik alana sahip olan kreş, 250 çocuk kapasitesine hizmet verecek şekilde tasarlandı. İçerisinde çocukların eğitimine uygun olarak planlanan etkinlik odaları, yemekhane, uyku odaları, sinema, kütüphane ve oyun odası gibi birçok bölüm bulunuyor.

Ayrıca, kreşin bahçesinde tarım ve doğa araştırmaları için kullanılabilecek bir alan yer alacak.Başkan Yücel, yaptığı açıklamada, Mahmutlar Mahallesi’ne kazandırılacak olan kreşin son rötuşlarının yapıldığını belirterek, kısa süre içinde hizmete açılacağını ifade etti. Projenin tamamlanmasıyla Alanya’nın eğitim alanındaki hizmet kapasitesinin arttığını vurgulayan Başkan Yücel, Mahmutlar’a ve bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

İlgili Haberler

ALANYA’DA 19 MAYIS COŞKUSU

Haberci Editör

Ulusal Süt Konseyi Çiğ Süt Fiyatlarını Artırdı! 

Haberci Alanya

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Öğrencileri Dünyaya Açılıyor

Haberci Alanya

Yorum Yap