32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya Belediyesi Engelsiz Halk Plajı Özel Misafirlerini Ağırlıyor

Alanya Belediyesi Engelsiz Halk Plajı, engelli vatandaşları denizle buluşturarak büyük bir hizmet sunuyor. Alanya’nın Damlataş’taki dünyaca ünlü Kleopatra Plajı’nda yer alan bu plaj, hem Alanya’da yaşayan engelli bireylerin hem de tatile gelen yerli ve yabancı misafirlerin büyük ilgisini çekiyor.

Mavi Bayraklı ve Engelsiz

Türkiye’nin ilk mavi bayraklı engelsiz halk plajı olan bu özel plaj, temizliği ve sosyal imkanları ile örnek teşkil ediyor. Engelli bireylerin rahatça denize girebilmesi için her türlü kolaylık sağlanıyor. Özel araçlarla plaja getirilen engelli bireyler, rampalı asansör sayesinde denize rahatça ulaşabiliyor.

Özel Misafirler İçin Özel Hizmetler

Plaj, yaz sezonunun gelmesiyle yoğun ilgi görüyor. Engelli bireyler, kimsenin yardımı olmadan denizin keyfini çıkarabiliyor. Plaj, son olarak Şanlıurfa’dan gelen özel bireylerden oluşan bir grubu ağırladı. Misafirler, plajın tüm imkanlarından ücretsiz olarak faydalanarak denize girdiler.

Güvenlik ve Hizmet Garantisi

Plajda hazır bekleyen cankurtaran ve görevliler, meydana gelebilecek acil durumlarda güvenliği sağlıyor. Engelli ziyaretçiler ve onlara refakat eden yakınları, güvenli bir ortamda denizin tadını çıkarıyorlar.

Konukçu: Her Türlü Olanak Yerine Getirildi

Belediye Başkan Danışmanı Faruk Konukçu, sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti. Konukçu, son aylarda yüzlerce özel kişinin ziyaret ettiği plajda, her türlü olanağın tahsis edilerek yerine getirildiğini ifade etti.

İlgili Haberler

“En Güzel Avokado” İçin Jüri Değerlendirmeleri Yapıldı

Haberci Editör

Başkan Yücel’den Miraç Kandili Mesajı

Haberci Editör

Evren Kurtoğlu’ndan 10 Kasım Mesajı

Haberci Editör

Yorum Yap