25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya Belediyesi ‘En Güzel Balkon ve Bahçe’ Yarışmasının Kazananlarını Açıkladı

Alanya Belediyesi, çevre bilincini ve şehir estetiğini desteklemek amacıyla her yıl düzenlediği ‘En Güzel Balkon ve Bahçe’ Yarışması’nın kazananlarını açıkladı.

Yarışma Katılımı ve Değerlendirme

Alanya Belediyesi tarafından 11 Mart 2024 tarihinde başlatılan yarışma başvuruları, 13 Mayıs Pazartesi günü sona erdi. Yapılan başvurular, alanında uzman bir jüri tarafından titizlikle değerlendirildi.

Ödüller ve Kazananlar

Yarışmada dereceye giren katılımcılar, 5 Haziran Çarşamba günü düzenlenecek olan 13. Çevre Festivali’nde ödüllerini alacaklar. Birincilere 10 bin TL, ikincilere 7 bin 500 TL, üçüncülere ise 5 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca, kazananlara plaket ve mansiyon ödülleri de takdim edilecek.

Jüri Heyeti

Değerlendirme toplantısında, Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Reyhan Erdoğan başkanlığında jüri heyeti görev aldı. Heyet, Belediye Park ve Bahçeler Müdürü, Peyzaj Mimarları Odası Temsilcisi ve diğer uzmanlardan oluşuyordu.

Alanya Belediyesi’nin Desteklediği Çevre Bilinci

Alanya Belediyesi’nin düzenlediği ‘En Güzel Balkon ve Bahçe’ yarışması, şehrin çevresel güzelliğini ve görsel niteliğini desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu yıl da katılımcıların özverili çalışmalarıyla renklenen yarışma, şehrin estetik dokusuna katkıda bulunmaya devam ediyor.

İlgili Haberler

Astrolog Gamze Benzer’in 21 Mart -27 Mart 2022 Haftalık Burç Yorumları

Gamze Benzer

Yılan, Gazipaşa’da Panik Yarattı!

Haberci Editör

İYİ Parti Alanya Mart Ayı Toplantısını Yaptı

Haberci Alanya

Yorum Yap