Alanya Belediyesi Binden Fazla Kadına Destek Sağladı

Alanya Belediyesi tarafından kadınların hizmetine kazandırılan Aile Kadın Destek Merkezi 2 yıldır çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
24/11/2022

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından toplumun temel yapı taşlarının en önemli bireyi olan kadınlarımızın toplumsal ve bireysel konular karşısında destek alabilmeleri için kente kazandırılan Aile Kadın Destek Merkezi, 2 yıldır çalışmalarını sürdürüyor.

Toplum içinde kadınların daha güçlü olmalarına katkı sunmayı hedefleyen ve bu doğrultuda çalışan merkez, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in 25 Kasım 2020 Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde açılışını gerçekleştirdiği günden bu yana 1000’i aşkın kadına hizmet verdi. Başkan Yücel’in, Alanya halkının hizmetine kazandırdığı Aile Kadın Destek Merkezi kadınların güven noktası haline gelirken, her geçen gün yeni çalışmalarla daha çok kadına ulaşmayı amaç ediniyor.

KADINLARA TAM DESTEK

Aile Kadın Destek Merkezi; Psikolojik Danışmanlık, Hukuki Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Diyetisyen Hizmeti gibi çok çeşitli alanlarda hizmet veriyor ve kadınların her yönüyle rehabilite olmalarına ve bilgilenmelerine katkı sağlıyor. Özellikle Aile Kadın Destek Merkezi kadınların hakları ve kamu kurum ve kuruluşlarından alabilecekleri hizmet noktasında köprü görevi üstlenmektedir.

ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VERİYOR

Merkezin en büyük misyonlarından birinin şiddete hayır demek ve şiddete karşı durmayı öğretmek olduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Merkezimizdeki uzman ekipler, her başvuru yapan kadına şiddetin bir kader olmadığını belirterek şiddete maruz kalan kişilerin, destek alabileceği tüm kurumlarla köprü görevi rolünü üstlenmektedir. Şiddet sonucunda ortaya çıkan ruhsal problemlerle baş etmeyle ilgili psikolojik destek sağlarken hukuki anlamda kadınların hakları noktasında bilgilenmeleri için avukat desteği sağlamaktadır” diye konuştu.

AİLE HUZURUNU TEMİN EDİYOR

Başkan Yücel, merkez hakkında şu bilgileri verdi: “Aile Danışmanlığı hizmetiyle evlilik kurumunun önemi, aile içi iletişimin sağlıklı hale gelmesi, özellikle son yıllarda artan boşanma oranlarının önüne geçmek ve aile yapısını güçlendirmek adına hem bireysel hem grup çalışmaları yapıyor.

SAĞLIKLI BESLENMEYİ ÖĞRETİYOR

Aile Kadın Destek Merkezi’nde verilen Diyetisyen Danışmanlığı hizmeti ile kadınların sağlıklı beslenmeyi öğrenmesi, aile içine sağlıklı yaşam prensiplerini dahil etmesi, vücudunu tanıması ve profesyonel görüşle dengeli yaşama adım atmasına öncülük ediliyor.

EĞİTİM–SEMİNER ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİYOR

Aile Kadın Destek Merkezinde görevli uzman personeller tarafından kadınlara yönelik çeşitli başlıklarda (iletişim, anne baba tutumları, kadın olmanın incelikleri, kaygı, motivasyon) seminerler düzenlenirken kurum içindeki personellere ve vatandaşlara yönelik ‘Kadına Şiddeti Önleme’ seminer çalışmaları gerçekleştiriliyor.

PROF. DR. MEHMET ZİHNİ SUNGUR ALANYALI KADINLARLA SÖYLEŞİDE BULUŞACAK

Bu anlamda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde özel bir etkinlik düzenliyoruz. 25 Kasım günü saat 10.00’da Alanya Kültür Merkezi’nde Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur Alanyalı kadınlarla bir araya gelecek ve Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele adlı bir söyleşi gerçekleştirecek. Akabinde ise yine Kültür Merkezi’nde 11.30’da Kadın Üretirse adlı bir sergimiz olacak. Tüm vatandaşlarımızı etkinliklerimize bekliyoruz.”


Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberci Alanya Künye

 • Gizlilik Politikası

  • habercialanya.com tüm hakları saklıdır.
  • Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercialanya.com’a aittir.
  • habercialanya.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır.
  • Bunlar habercialanya.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz.
  • İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
  • habercialanya.com 'daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır.
  • Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur.
  • habercialanya.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.
 • Yetkililer

  • İMTİYAZ SAHİBİ
   Ayhan ÇETİNKAYA
  • GENEL YAYIN YÖNETMENİ
   Evren KURTOĞLU
  • SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
   Fikri Berker PAKNA
 • İletişim

©  Tüm Hakları saklıdır. Dondurmadan Bilişim Hizmetleri tarafından desteklenmektedir.


Yukarıya git