23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Haberci Alanya

Alanya Belediye Tiyatrosu ve ALKÜ Ortaklığından Yeni Oyun: Yeşilçam”:

Alanya Belediye Tiyatrosu, ALKÜ öğrencileriyle bir araya gelerek “Yeşilçam” adlı yeni bir oyun hazırladı. Oyunun prömiyeri 24 Nisan’da gerçekleşecek. Yönetmenliğini Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncuları Nilay Kaya ve Burak Kaya’nın üstlendiği komedi türündeki oyun ücretsiz olarak sahnelenecek.

Alanya Belediyesi Gençlik Hizmetleri Birimi, Alanya Belediye Tiyatrosu ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi tarafından hayata geçirilen “Sende Sahnedeki Yerini Al” projesi kapsamında hazırlanan “Yeşilçam” adlı oyun, öğrencilerin sanatla tanışmasını ve sahne deneyimi kazanmalarını amaçlıyor. Oyun, 24-25 Nisan tarihlerinde saat 20.00’de Alanya Belediye Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak.

Nilay Kara Kaya ve Emir Burak Kaya’nın yönetmenliğini üstlendiği oyun, 2 perdeden oluşuyor ve +13 yaş grubuna hitap ediyor. 1 saat 45 dakika sürecek olan komedi türündeki oyun, dönemin ünlü aktrislerinden Lalifer Gül’e aşık olan Arif’in hikayesini konu alıyor. Ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyun, izleyicilere nostaljik bir deneyim yaşatacak.

İlgili Haberler

Alanyaspor’da Gençler Ümit Milli Takımında …

Haberci Alanya

Muay Thai şampiyonlardan Büyükşehir’e ziyaret

Haberci Alanya

Alanya EAH’de ”Hasta Hakları Bilinçlendirme” Standı Açıldı

Haberci Editör

Yorum Yap