15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSiyasi Gündem

ABD emperyalizmi karşısında tarafsız kalan bertaraf olur

Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türkiye’nin ABD emperyalizmi karşısında tarafsız kalmaması gerektiğini vurguladı.

Kurtoğlu, ABD’nin Türkiye’ye dayattığı politikaların ekonomiden güvenliğe ve kültüre kadar her alanda sorunlara yol açtığını belirtti.

ABD’nin emperyalist planlarına karşı Türkiye’nin direnmesi gerektiğini ifade eden Kurtoğlu, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Vatan Partisi’nin hedeflerinde olduğunu söyledi. Bu gerçeğin göz ardı edilemeyeceğini ve tarafsız kalanların bertaraf olacağını dile getirdi.

Kurtoğlu, “Üçüncü Yol” gibi gerçek dışı önerilerin, cephenin kenarlarına sığınmak yerine tehlikeli bir işbirliğine yol açacağını ifade etti. Öncülerin, 19 Mayıs ruhuna uygun olarak emperyalizme karşı birlik oluşturması gerektiğini belirten Kurtoğlu, 28 Mayıs 2023’te emperyalist planları bozacaklarını ve ABD’nin desteklediği PKK ve FETÖ gibi örgütlerin umutlarını yok edeceklerini vurguladı.

Kurtoğlu, Türk milletinin stratejik hedefinin güçlü bir devlet ve üretken bir millet olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin gelecekteki hükümetinin ABD tarafından belirlenemeyeceğini ve Üreticilerin Millî Hükümeti’nin ABD planlarına karşı mücadele eden cephenin içinden çıkacağını belirtti.

19 Mayıs’ın kararlılığıyla zorlu koşullara girildiğini ifade eden Kurtoğlu, Samsun’a atılan adımların bilimi rehber aldığını ve bugün de emperyalizme karşı mücadelede bilimin önemli bir rol oynadığını belirtti.

Vatan Partisi’nin, programı, deneyimli kadroları, gençlik ve kadınlarıyla 19 Mayıs görevlerinin ön cephesinde yer aldığını vurgulayan Kurtoğlu, 19 Mayıs’ın bilimsel ve stratejik bir eylem olduğunu ve Türkiye’nin geleceği için mücadele etmenin önemli olduğunu dile getirdi.

Kurtoğlu, 19 Mayıs’ın devrimci mirasına sahip çıkmak ve ABD emperyalizmine karşı mücadelede öncülük etmek için Samsun ruhunu canlı tutmanın gerekliliğine değindi. 19 Mayıs’ın sadece bir tarihsel anı değil, bugünün gerçeği olduğunu belirten Kurtoğlu, Türkiye’nin güçlü ve bağımsız bir geleceğe sahip olması için mücadele etmenin önemini vurguladı.

Kurtoğlu, mesajını, Türk milletine ve gençlere, 19 Mayıs ruhunu yaşatma çağrısıyla sonlandırdı. Türkiye’nin emperyalizme karşı birlik ve dayanışma içinde olması gerektiğini vurgulayan Kurtoğlu, gelecek nesillere güçlü bir Türkiye bırakmak için herkesin sorumluluk alması gerektiğini ifade etti.

Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu’nun 19 Mayıs mesajı, Türkiye’nin emperyalist güçlere karşı direnme azmini ve bağımsızlık mücadelesini vurgulayan bir çağrı niteliği taşıyor. Kurtoğlu, Türkiye’nin kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü ve özgür bir ülke olması için tüm vatandaşların birlikte çalışması gerektiğini dile getiriyor.

İlgili Haberler

Şahin’den Seçmenlere Bilgi İşlem Merkezi ve Danışmanlık Hizmeti

Haberci Editör

E-Ticaret Pazar Yerlerinde Yeni Dönem

Haberci Alanya

Alanya Tropikal Meyve Festivali Kapılarını Açtı

Haberci Editör

Yorum Yap