29.1 C
Alanya
18/06/2024
Haberci Alanya
GündemHaberci Alanya

İçişleri Bakanı: Şehitlere Karşı Provokatif Paylaşımda Bulunanlar Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Pençe-Kilit Harekatı’nda şehit olan askerlere karşı sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımlarda bulunan 14 zanlının yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde şehitlere karşı yapılan bu provokatif paylaşımların önlenmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonların devam ettiğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen çalışmalarda, şehitlere yönelik sosyal medya üzerinden Bölücü Terör Örgütü’nü öven ve propagandasını yapan 126 hesap yöneticisi ve kullanıcısının tespit edildiğini söyleyen Bakan Yerlikaya, bu kişilerden 104’ünün yurt dışında olduğunu vurguladı. Yerlikaya, haklarında adli işlemlerin başlatıldığını ifade etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele, Güvenlik Daire Başkanlığı ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıkları tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında yurt içinde tespit edilen 22 şüpheliden 14’ünün yakalandığını belirten Bakan Yerlikaya, 8 kişi hakkında ise çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

İlgili Haberler

Son Dakika: KPSS Oturumları İptal Edildi

Haberci Alanya

ADD Alanya’dan 23 Nisan Mesajı

Haberci Alanya

Turizm ve Sanat Festivali’nin İlk Gününde Seda Sayan’dan Muhteşem Konser

Haberci Alanya

Yorum Yap