26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
GündemHaberci Alanya

Başkan Erdem’den Ankara’da Önemli Görüşmeler: Alanya’nın Taleplerini İletti

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 80. Genel Kurulu için gittiği Ankara’da önemli temaslarda bulundu. Başkan Erdem, Alanya’nın taleplerini Türkiye’nin üst düzey yöneticilerine iletme fırsatı buldu.

Üst Düzey Görüşmeler ve Alanya’nın Talepleri

Başkan Erdem, TOBB 80. Genel Kurulu kapsamında düzenlenen resepsiyonda, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi. Bu buluşmalarda, Alanya’nın taleplerini ve iş insanlarının önerilerini ileten Erdem, şunları söyledi:

“Ankara’da TOBB 80. Genel Kurulu için bulunduğumuz süre zarfında, TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelme fırsatı bulduk. Alanya’mızın taleplerini ve iş insanlarımızın önerilerini devlet büyüklerimize ve ilgili makamlara iletme imkanı bulduk. Bu resepsiyonda, son ekonomik gelişmelerle ilgili yapılan değerli açıklamaları dinleme fırsatı da bulduk. Alanya’mız için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

İkamet İzni Konusunda Görüşme

Başkan Erdem, Ankara’da Göç İdaresi Başkan Yardımcıları Hüseyin Kök ve Önder Bakan ile de görüşerek ikamet izni konusundaki sorunları ele aldı. Ayrıca Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sinan Kuluöztürk ile de fikir alışverişinde bulundu.

Alanya’nın Yöresel Ürünlerini Tanıttı

TOBB 80. Genel Kurulu’nda, Alanya’nın yöresel ürünlerini tanıtan Başkan Erdem, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya Ticaret Borsası ile birlikte açtıkları Antalya standında Alanya muzunu ve diğer coğrafi işaretli ürünleri ziyaretçilere sundu. Erdem, genel kurulun ülkeye ve iş dünyasına hayırlı olmasını temenni ederek, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve yönetimine başarılar diledi.

İlgili Haberler

Büyükşehir Trafik Zabıta Ekipleri Kapalı Alanlarda Denetimlerini Arttırıyor

Haberci Editör

19 Mayıs Coşkusu Öykü Gürman Konseri ile Yaşanacak

Haberci Alanya

Alanya’da Trafik Kazası! Ölü ve Yaralı var

Haberci Editör

Yorum Yap