23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
GündemHaberci Alanya

Alanya’nın Hayırsever Çocukları, Kahramanmaraş’ta Okul Yaptırıyor

Alanya’nın hayırsever öğrencileri, öğretmenleri ve destekçileri, Hamdullah Emin Paşa Vakfı öncülüğünde Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde depremde hasar gören bölgelere yardım eli uzatıyor. ALANYA İLKOKULU adını taşıyacak olan bu okul, şehrin hayırsever ruhunu temsil edecek.

Alanya’da 6 Şubat depremi sonrasında başlatılan kampanya kapsamında, Alanya Kaymakamlığı ve Antalya Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından toplanan 3 milyon 200 bin lira bağış, bu okulun yapımı için ayrıldı. Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfı’nın öncülüğünde ve destekçilerin katkılarıyla, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine 4 derslikli bir ilkokul inşa ediliyor.

Proje, Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ve önceki dönem Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da aralarında bulunduğu Hamdullah Emin Paşa Vakfı mütevelli heyeti tarafından yönetiliyor. Alanya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Valiliği arasında yapılan protokolle birlikte, bu okulun inşası başlamış bulunuyor.

Hayırsever çocuklar, öğretmenler ve destekçilerin katkılarıyla yapılacak olan okulun adı da ALANYA İLKOKULU olarak belirlendi. Bu anlamlı adım, Alanya’nın bir kez daha toplumsal dayanışma ve yardımlaşma ruhunu gözler önüne seriyor.

İlgili Haberler

Gazipaşa Mehteran Ekibi, Yeşim Yaprak Ekim’in Doğum Gününü Unutulmaz Kıldı

Haberci Editör

Antalya’ya 3 ayda hava yoluyla gelen turist sayısı 800 bine yaklaştı

Haberci Editör

Erkan Yılmaz Yazdı: “Başlasın Türkiye Yüzyılı”

Erkan Yılmaz

Yorum Yap