23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
GündemHaberci Alanya

Alanya’da 19 Mayıs Coşkusu: Fener Alayı Yürüyüşü ve Konserle Kutlanacak

Alanya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi’nin iş birliğiyle düzenlenen etkinlikler, Atatürk Anıtı önünde başlayacak ve Şelale Meydanı’nda devam edecek.

Dünya Danslarıyla Renklenen Kortej Yürüyüşü

18 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de Atatürk Anıtı’ndan İskele Şelale Meydanı’na kadar dünyanın birçok ülkesinden dansçılar kortej yürüyüşü gerçekleştirecekler. Alanya Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında, toplam bin 200 dansçı 23 dans grubundan oluşacak ve kendi ülkelerinin yöresel danslarını sergileyecekler.

Gündüz Kutlamaları Şelale Meydanı’nda

19 Mayıs günü, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayacak resmi törenin ardından Şelale Meydanı’nda çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Gençlik yürüyüşü, konuşmalar, şiirler, halk oyunları gösterileri, spor etkinlikleri ve su sporları gösterileri gibi birçok etkinlikle gün kutlanacak.

Fener Alayı Yürüyüşü ile Bayram Coşkusu

Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi iş birliğiyle düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü, Atatürk Anıtı önünden başlayıp Atatürk Caddesi üzerinden devam edecek. Vatandaşlar, bayraklar ve meşaleler eşliğinde coşkuyla yürüyecekler ve Alanya Belediye Sarayı arkasında son bulacaklar.

Konsere Davet: Yüzyüzeyken Konuşuruz

Saat 21.00’de Alanya Belediye Sarayı arkasında, Türkiye’nin sevilen müzik gruplarından Yüzyüzeyken Konuşuruz konseri düzenlenecek. Ücretsiz olan bu konserle, 19 Mayıs coşkusu geç saatlere kadar devam edecek.

Başkan Özçelik’ten Davet: Herkesi Kutlamalara Katılmaya Çağırıyoruz

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, tüm vatandaşları Fener Alayı Yürüyüşü ve Yüzyüzeyken Konuşuruz konserine davet ederek, “Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği bu anlamlı günü, gençlerimizle birlikte coşkuyla kutlayacağız” dedi.

İlgili Haberler

Romatoloji Uzmanı Hasta Kabulüne Başladı. 

Haberci Alanya

Alanya Budo Spor Kulübü Avrupa Çoklu Tekvando Oyunları’na Hazır

Haberci Editör

Gazipaşa Belediye Başkanı Yılmaz’dan 177. Yıla Özel Ziyaret

Haberci Alanya

Yorum Yap