25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
GündemHaberci Alanya

Alanya Belediyesi’nden Çevreci Öğrencilere Teknik Gezi

Alanya Belediyesi, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında çevreci öğrencilere yönelik Güneş Enerji Santrali (GES) teknik gezisi düzenledi.

Bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen Alanya Çevre Festivali, stantlar, konserler ve çevre etkinlikleriyle vatandaşların büyük beğenisini topladı. 5 Haziran Çevre Haftası kapsamında çevreci 100 öğrenci, Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santralini gezdi. Obaköy İlkokulu, Toslak Ketenlik Ortaokulu ve Aşağıoba Hasan Atıcı İlkokulu öğrencilerinden oluşan gruba, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü teknik personelleri eşlik etti.

Güneş Enerji Santralinde Teknik Bilgilendirme

Yaklaşık 3,5 megawatt güce sahip GES-1, GES-2, GES-3 ve GES-4 alanlarını yerinde inceleme fırsatı bulan öğrencilere, yenilenebilir enerji, güneş enerjisinden nasıl elektrik üretildiği ve elde edilen enerjinin hangi şekilde şebekeye aktarıldığı konularında teknik bilgiler verildi. İlgiyle alanı gezen öğrenciler, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yenilenebilir Enerjiye Dikkat Çekildi

Çevreye zarar vermeyen yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının artırılması ve bu konuda farkındalık yaratmak için çalışmaların yapıldığı kaydedildi. Bu tür etkinliklerle öğrenciler hem teknik bilgi edinip hem de çevre bilincini geliştiriyor, sürdürülebilir enerji kaynaklarının önemini kavrıyor.

İlgili Haberler

Romatoloji Uzmanı Hasta Kabulüne Başladı. 

Haberci Alanya

Armoni Kestel Uzatmada Veda Etti

Haberci Editör

Alanya Şair İbrahim Sadri’yi Ağırladı

Haberci Editör

Yorum Yap