23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Uyuşturucu ile Mücadelede Alanya Belediyesi’nden Önemli Adım: Metruk Bina Yıkıldı

Alanya Belediyesi ekipleri, uyuşturucu ile mücadele kapsamında Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan metruk binanın yıkım işlemini gerçekleştirdi.

Antalya Valiliği, Alanya Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Antalya Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen uyuşturucu ile mücadelede Alanya Belediyesi, atıl durumda olan ve uyuşturucu ticaretine konu olabilecek metruk bir binayı yıkarak önemli bir adım attı.

Encümen Kararı ile Yıkım Gerçekleşti

Alanya Belediyesi, söz konusu binanın sahiplerine gerekli bilgilendirmeleri yaparak yapılan incelemede güvenlik önlemlerinin alınmadığını tespit etti. Bu durum üzerine 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 39. maddesi gereği encümen kararı alındı. Encümen kararı doğrultusunda, atıl vaziyetteki binanın yıkımı gerçekleştirildi.

Uyuşturucu ile Mücadelede Toplumsal Katılım

Alanya Belediye Başkanlığı, uyuşturucu ile mücadelede sadece güvenlik güçlerinin değil, aynı zamanda belediyenin de sorumluluk taşıdığına inanıyor. Bu çerçevede, metruk bina yıkımı gibi somut adımlar atarak toplumsal katılımı artırmayı ve şehirdeki uyuşturucu ile mücadeleye destek sağlamayı hedefliyor.

İlgili Haberler

ALKÜ’de Toplu İş Sözleşmesi Yenilendi …

Haberci Alanya

Başına ne geldiğini anlayamadı

Haberci Alanya

Kemer’de deprem değerlendirme toplantısı

Haberci Alanya

Yorum Yap