32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Taksimetreyi Açmayan Taksiciye Ceza

Alanya’da Denetimler Artıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonunun başlamasıyla birlikte Alanya’da halk otobüsleri ve taksileri gece gündüz denetliyor. Denetimlerde klima ve taksimetre kontrolleri titizlikle yapılıyor ve kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulanıyor.

Halk Otobüsleri ve Taksilere Sıkı Denetim

Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Ulaşım Birimi, misafirlerin ve yerel halkın rahat ve sorunsuz bir ulaşım sağlaması için denetimlerini yoğunlaştırdı. Alanya’nın çeşitli noktalarında gerçekleştirilen bu denetimlerde, araçların genel durumu, klima, tanıtıcı yazılar, temizlik, sürücülerin kılık kıyafeti ve davranışları, taksimetrelerin kullanımı ve gerekli resmi evrakların bulundurulması gibi konular kontrol ediliyor.

Kurallara Uymayanlara Ceza

Denetimler sırasında eksiklik tespit edilen sürücüler uyarılırken, taksimetre çalıştırmayan dört taksiciye para cezası kesildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya genelinde bu denetimlerin gece gündüz aralıksız devam edeceğini ve kurallara uymayanlara karşı taviz verilmeyeceğini belirtti.

İlgili Haberler

Demir Başkan, ALDAP Başkanlarını Gelecek Partisi İlçe Binasında Ağırladı

Haberci Editör

Salih Burak Bozoluk Yazdı: “10 Kasım Yas Değil Mücadele Günüdür”

Salih Burak Bozoluk

Alanya’da Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi: Hijyen ve Güvenlik Ön Planda

Haberci Editör

Yorum Yap