25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Rus Gazeteciler: “Alanya’yı kendi şehirlerimiz gibi görüyoruz”

Geleneksel hale gelen ve ilk ikisine de Alanya’nın ev sahipliği yaptığı 3’üncü Küresel Medya Buluşması öncesi Rusya’dan gelen üst düzey gazeteciler bugün Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Dünya Rus Medya Konseyi Vakfı Direktörü Alexander Klein, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, uzun yıllardır süregelen dostluklarını ve işbirliklerini hatırlatarak, bu buluşmaların iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacağını belirtti. Ayrıca, Alanya’nın kendileri için yabancı bir şehir olmadığını ve burayı kendi şehirleri gibi gördüklerini vurguladı. Klein, Alanya’nın sadece bir tatil şehri olmadığını, son beş yılda büyük bir gelişme gösterdiğini ifade etti. Klein, “Çok uzun zamandan beridir dostuz. Biz sık sık konseyle birlikte görüşmekteyiz. Bende umuyorum ki bu buluşmalarımız iki ülke arasında da ilişkilerin gelişmesine yardımcı olur. Biliyorum ki çok zor bir zamandayız.

Diplomatik açıdan da bizim çalışmalarımızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Alanya için çok güzel şeyler söylemek istiyorum. Bizim için Alanya yabancı bir şehir değil. Alanya’yı kendi şehirlerimizden birisi gibi görüyoruz. Sadece bizim için burası bir tatil şehri değil. Buradaki atmosfer bizim için çok önemli. Son 5 yılda Alanya çok büyümeye başladı” dedi.

ALGC Başkan Yardımcısı Mesut İlhan, Rus gazetecilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu ziyaretin gelecekte daha fazla işbirliği ve paylaşım fırsatı yaratacağına inandıklarını söyledi.

İlgili Haberler

Alanya’da Alkollü Sürücü Dehşeti …

Haberci Alanya

‘Melek’ doktor Alanya’da öldürüldüğü yerde anılacak

Haberci Editör

AGC’den 24 Temmuz Buluşması

Haberci Editör

Yorum Yap