15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci AlanyaSpor

Pedallar Alanya’da Dönüyor

Bisiklet Turizmi Derneği tarafından düzenlenen “CRI Türkiye Uluslararası Bisiklet Yarış Serisi” 24-25 Şubat tarihlerinde Alanya’da devam edecek.

Dünyanın en büyük bisiklet yarış serisi olan CRI Türkiye 27 Ocak’da Aspendos’ta muhteşem bir yarışla başladı. 3-4 Şubat’ta Side’de ikinci ayağı gerçekleşen yarış serisi önümüzdeki hafta sonu Alanya gerçekleşecek üçüncü ayağıyla da bisiklet severlerin yakın takibinde olacak.

Aspendos Antik Tiyatrosu – EXPO 2016 – Apollon Tapınağı – Antik Side’de yoğun ilgi gören yarışlar bu kez Alanya’nın dünyaca ünlü sahili Kleopatra Plajı ve Yat Limanında turistlere ve bisiklet severlere ev sahipliği yapacak.

Uluslararası Bisiklet Örgütü (UCI) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun bünyesinde düzenlenen yarışlara Japonya’dan Belçika’ya farklı ülkelerden 16 takım ve 100’e yakın sporcu katılacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan yarış koordinatörü ve Bisiklet Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı Tolga GÜNDÜZ “Ülkemizde ilk defa yer alacak Belçika’dan Japonya’dan takımlar ve sporcular var. Bu ülkemizin bisiklet sporunda gelişmekte olduğunun en büyük kanıtı. Her geçen gün büyüyen CRI Türkiye’nin ülkemize kazandırdığı yeni bir marka olan Tour Of Alanya’yı da burada görücüye çıkartmanın haklı gururu içerisindeyiz. Dernek olarak başta federasyon olmak üzere tüm kurumlardan tam destek alıyoruz. Ülkemizin spor ve turizm alanında en hızlı gelişme gösteren branşı olan bisikletin yoğun ilgi görmesi tesadüf değil. Bazı ülkelerde bisiklet turistleri döviz anlamında büyük rakamlara ulaştı. Umarız ki ülkemiz de bu yarışlar sayesinde bisiklet turistlerinin ilgisini çekecek ve hakettiği payı alacaktır”. dedi.

CRI Türkiye Uluslararası Bisiklet Yarış Serisi dördüncü ayağını Syedra Antik kentinde ve Alanya Kalesi’nde 2-3 Mart tarihlerinde gerçekleştirecek.

İlgili Haberler

ALTSO ve Alanya Üniversitesi Arasında Özel İndirim Protokolü İmzalandı

Haberci Editör

Kayserispor Maçı Biletleri Satışta

Haberci Editör

TBMM Başkanı “APA 13. Genel Kurulu”nda Konuştu:

Haberci Alanya

Yorum Yap