19.1 C
Alanya
28/05/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Nurettin Uludağ’dan çıkış geldi

Alanya’nın önde gelen siyasetçilerinden ve AK Parti içinde önemli bir isim olarak bilinen Nurettin Uludağ, belediye seçimleriyle ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Uludağ, yazılı bir basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


Değerli Alanyalılar, değerli dostlarım,

Değerli Dava Arkadaşlarım, siyasi büyüklerim ve sevgili hemşehrilerim,

Hakkımda son günlerde dolaşan ve basında yer bulan AK Parti Alanya Belediye Başkan adaylığıyla ilgili söylentilere açıklık getirmek istiyorum.


Malumunuz, bugüne kadar sizlerin verdiği destekle atanarak ya da seçilerek birçok görevde bulunma fırsatı elde ettim. Tüm bu görevlerde benim için en önemli ilke, halkım ve davam olmuştur.


Değerli dostlarım, aldığımız eğitim ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendiğimiz davaya olan bağlılık, Cumhur İttifakı tarafından seçilen ve halen makamda olan dava arkadaşlarımızın ve Alanya halkının oylarıyla seçilen belediye başkanı bulunduğu sürece, bu süreci göz ardı etmek ve Cumhur İttifakı’nı Alanya’da göz ardı etmiş gibi davranarak sahaya çıkmak, basında görünmek ve aday adaylığı başvurusu yapmak, davamıza ve teşkilat terbiyemize yakışmaz.


15 Temmuz kalkışmasının ardından ülke menfaati ve milli bekamızın devam etmesi için doğal bir mecra olan Cumhur İttifakı’na katkı sağlamak, ayrıştırmalara neden olmadan devam etmesine yardımcı olmak bizim için önemlidir.


Ancak, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Alanya için “ittifak yok, bütün siyasi partiler kendi adaylarıyla girecek” dediği ya da Cumhur İttifakı’nın var olduğu ancak AK Parti adayı olarak seçime katılınacağı şeklinde talimat geldiği durumda, siyasi büyüklerimizle görüşerek alacağımız kararları açıklamak üzere hazır olacağız.


Bu süreçte birçok kişiden ve halkımdan belediye başkan adayı olmam yönünde yoğun istek ve baskı alsam da, ne parti büyüklerime ne de dava arkadaşlarıma böyle bir isteğim olmadığını ifade etmedim.


Sonuç olarak, bundan sonra da düsturum ve duruşum, teşkilatımız ve siyasi büyüklerimiz tarafından bana verilen ve verilecek olan görevleri layıkıyla yerine getirerek sahibine teslim etmektir.

Selam ve sevgiyle, saygılarımla.

İlgili Haberler

Başkan Yücel, Belediye Personeli İle Bayramlaştı

Haberci Alanya

Dominika Başbakanı’ndan Başkan Yücel’e Ziyaret

Haberci Alanya

Kara yollarında son durum

Haberci Alanya

Yorum Yap