32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Mezarlıklara Ücretsiz Servis Hizmeti

Alanya Belediyesi, Kurban Bayramı’nda mezarlık ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz servis hizmeti sunacak. Bu hizmet, arefe ve bayramın ilk günü boyunca düzenlenecek.

Arefe Günü Servis Saatleri ve Güzergahlar

Arefe günü boyunca dört farklı servis seferi düzenlenecek. İlk seferler, saat 09.00 ve 14.00’te Kestel Mahallesi Barbaros Bulvarı girişinden başlayacak ve Kargıcak Mahallesi Dörtyol’a kadar uzanan güzergah üzerinde duracak. Bu servisler, vatandaşları Mahmutlar Merkez Mezarlığı’na götürüp geri getirecek. Diğer seferler ise saat 11.00 ve 16.00’da Atatürk Caddesi girişinden başlayarak Dörtyol’a kadar devam edecek ve aynı şekilde Mahmutlar Merkez Mezarlığı’na ulaşacak.

Bayramın İlk Günü İçin Özel Servis

Arefe ve bayramın birinci günü saat 09.00’da Dinek Mezarlığı’ndan hareket edecek bir başka servis aracı, D-400 Karayolu üzerinden İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne doğru ilerleyecek. Şeyh Şamil Caddesi, Başkent Hastanesi, Hacet Kavşağı, eski hastane kavşağı ve sanayi kavşağı güzergahını takip ederek Hacıbaba Mezarlığı’na, oradan da Cikcilli Mezarlığı’na ulaşacak.

Alanya Belediyesi’nin bu ücretsiz servis hizmeti, vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacak.

İlgili Haberler

Kariyer Günlerinde Gazetecilik Konuşuldu

Haberci Alanya

Dünya Çevre Günü’nde İHH’nın Alanya Kızılkule Temizliği Etkinliği

Haberci Editör

Alanya yolunda gerçekleşen kazada can kaybı

Haberci Editör

Yorum Yap