25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

KPSS ÖABT İlk Kez Alanya’da Yapılacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan’ın öncülüğündeki girişimler meyvesini verdi ve KPSS Öğretmenlik Alan Bilgi Testi (ÖABT) Alanya’da ilk kez düzenlenecek.

ALKÜ’den Bölgeye Katkı

Akademik başarı ve yeniliklerin yanı sıra bölgenin gelişimi için de projeler hayata geçiren ALKÜ, önemli bir adım daha attı. Geçtiğimiz mayıs ayında ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Dikey Geçiş Sınavı’nın (DGS) Alanya’da ilk kez yapılacağını açıklamıştı. Bu müjdeli haberin ardından, öğretmen adaylarını sevindirecek bir duyuru daha yapıldı. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgi Testi (ÖABT), bundan böyle Alanya’da gerçekleştirilecek.

Sınav Takvimi Açıklandı

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 14 Temmuz’da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 20 Temmuz’da, 2. gün oturumları ise 21 Temmuz’da yapılacak. KPSS ÖABT ise 4 Ağustos’ta düzenlenecek.

Rektör Türkdoğan’dan Başkan Ersoy’a Teşekkür

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ile yapılan istişareler sonucunda KPSS ÖABT sınavının Alanya’da yapılmasının sağlandığını belirten ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, bu sürece katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Türkdoğan, Alanya bölgesine yenilikler getirmeye devam edeceklerini vurguladı. Ayrıca, DGS ve ÖABT sınavlarının Alanya’da yapılma imkânının sağlanmasında emeği geçen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’a ve ALKÜ ailesine teşekkür etti.

Alanya ve Çevre İlçelere Büyük Kolaylık

İlk kez Alanya’da gerçekleştirilecek olan ÖABT, Alanya’nın yanı sıra Gazipaşa, Gündoğmuş, Anamur, Sarıveliler ve Bozyazı gibi yakın ilçelerde ikamet eden adaylara büyük kolaylık sağlayacak. Bu sayede, öğretmen adayları sınav için uzak mesafelere gitmek zorunda kalmayacak ve bölgedeki adayların sınav süreci daha rahat geçecek.

İlgili Haberler

MEHMET ŞAHİN’DEN ZAFER PARTİSİ’NE ZİYARET

Haberci Editör

Başkan Türkdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı

Haberci Alanya

İtalyan ve Fransız öğrenciler AGC’ye konuk oldu

Haberci Editör

Yorum Yap