26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci AlanyaKültür Sanat

Kadın Girişimcilere Dijital Pazarlama Eğitimi Verildi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu ve Habitat Derneği iş birliği ile düzenlenen Dijital Pazarlama Eğitimi ve Tasarım Odaklı Düşünme Farkındalık Eğitimi’nin ilk günü, ALTSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Eğitime; ALTSO Başkan Yardımcısı Yakut Nazlı Benal, ALTSO Kadın Girişimciler İcra Komitesi Üyeleri Elif Fidancı İskeç, İpek Bahçeci, Seyhan Arabacı ve çok sayıda kadın girişimci katıldı. Eğitimde konuşmacı olarak Habitat Derneği Proje Asistanı Büşra Tütüncü yer aldı.

Dijitalde Hayat Kolay Projesi Anlatıldı

Büşra Tütüncü, TOBB, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Habitat Derneği ve Türk Telekom ortaklığında yürütülen Dijitalde Hayat Kolay Projesi kapsamında pazarlama, online satış ve e-ticaret konularında kadın girişimcilere bilgi aktardı.

E-Ticaretin Püf Noktaları

Tütüncü, E-Ticaret konusunda detaylı bir sunum yaparak, kadın girişimcilere online pazar yerleri ve kendi e-ticaret siteleri üzerinden satış yapmanın avantajlarını ve dezavantajlarını anlattı. Online pazar yerleri ve kendi e-ticaret sitelerinin karşılaştırmasını yapan Tütüncü, doğru pazar yeri seçiminin ürün türüne göre değiştiğini belirtti.

Hangi Ürünler Hangi Pazar Yerinde Satılmalı?

Tütüncü, satılacak ürünün türüne göre online pazar yerinin seçilmesi gerektiğini vurguladı. Moda ve giyim, elektronik ve el yapımı ürünlerin farklı kitlelere hitap ettiğini ve bu nedenle her ürün türü için uygun pazar yerinin seçilmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Kadın Girişimciler İçin Dijital Pazarlama Stratejileri

Kadın girişimciler, dijital pazarlama ve e-ticaretin püf noktaları hakkında bilgi edinerek, işlerini nasıl dijitalleştirebileceklerini ve online platformlarda nasıl daha etkin satış yapabileceklerini öğrendiler. Eğitim, kadın girişimcilerin dijital dünyada daha başarılı olmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenlendi.

İlgili Haberler

Ali Hancı Grup Toplantısına Katıldı

Haberci Editör

Alanya Belediyesi’nden Önce Altyapı Sonra Asfalt

Haberci Alanya

3 Mahallenin Ulaşım Sorununa Neşter

Haberci Alanya

Yorum Yap