32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Hamdullah Emin Paşa Vakfı Mütevelli Heyeti Basın Toplantısı Düzenledi

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Mahmutseydi Muhtarı Resul Bülbül ve Avukat Mustafa Köroğlu, Cumhuriyet Eğitim Vakfı Özel Hamdullah Emin Paşa Koleji (ÖHEP) ve Alanya Üniversitesi’ndeki son gelişmeler hakkında basın toplantısı düzenledi. Toplantı, Alanya Belediyesi Mutfak Kültürü Evi’nde gerçekleştirildi.

Kaymakam Ürkmezer’den Açıklamalar

Kaymakam Ürkmezer, Hamdullah Emin Paşa Vakfı’nın tarihçesi ve görevleri hakkında bilgi vererek, vakfın başkanlığının mülki idare amiri tarafından yürütüldüğünü belirtti. Ürkmezer, vakfın mal varlıklarının kiralamalarını ihale yoluyla düzenlediklerini ve tüm hukuki işleri Avukat Mustafa Köroğlu ile yürüttüklerini söyledi.

Ürkmezer, ÖHEP Koleji’nin Hamdullah Emin Paşa Vakfı ile hiçbir bağının olmadığını, kolejin tamamen Cumhuriyet Eğitim Vakfı tarafından kurulduğunu vurguladı. Ayrıca, vakfın tüm gelirlerinin eğitime ve kamu hizmetlerine harcandığını ifade etti.

Belediye Başkanı Özçelik’in Değerlendirmeleri

Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, üniversitenin genişlemesi ve öğrenci sayısının artmasının önemini vurguladı. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ile yapılan anlaşmalar ve verilen taahhütler doğrultusunda üniversitenin kampüs ihtiyacını karşılamanın zorunlu olduğunu belirtti. Özçelik, vakfın mal varlıklarının satılmadığını ve üniversitenin işletmesinin Golden Gateway Şirketler Grubu’na devredildiğini açıkladı. Bu devir, üniversitenin büyümesi ve gelişmesi için yapılmış olup, vakfın mal varlıklarını koruma amacı taşıyor.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’ın Katkıları

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, ÖHEP Koleji’nin taşınması sürecinde gerekli desteği sağladıklarını ve kamuoyunu bilgilendirdiklerini belirtti.

Genel Bilgilendirme ve Sonuç

Toplantıda, Hamdullah Emin Paşa Vakfı’nın amaçları, Cumhuriyet Eğitim Vakfı ile olan ilişkileri ve Alanya Üniversitesi’nin gelişimi hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı. Kaymakam Ürkmezer, vakıf mallarının korunmasının en büyük öncelikleri olduğunu vurguladı ve tüm çalışmaların kamu yararına olduğunu belirtti.

İlgili Haberler

Camilerde Ramazan Temizliği

Haberci Editör

ALKÜ’den Çıkan Haberlerle İlgili Açıklama

Haberci Alanya

Toklu: “En büyük engel sevgisizlik”

Haberci Editör

Yorum Yap