23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci AlanyaSpor

Erolçevik, Gazipaşa – Alanya Havalimanı’nda Coşkuyla Karşılandı

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen Gençler ve Yıldızlar Eskrim Dünya Şampiyonası’nda yıldız erkekler epe kategorisinde altın madalya kazanan milli sporcumuz Doruk Erolçevik, Gazipaşa – Alanya Havalimanı’nda büyük bir coşkuyla karşılandı.

Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Kıldırgıcı, Gazipaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Ateş, Alanyaspor Eskrim Şube Başkan Yardımcısı Hasan Öner ve birçok sporcu ve antrenörün katılımıyla gerçekleşen karşılama, Türk bayrakları ve alkışlar eşliğinde heyecan dolu anlara sahne oldu.

Erolçevik, coşkulu karşılamadan sonra Alanyaspor Eskrim Şube’sine geçerek Başkan Hasan Çavuşoğlu ve Genel Koordinatör Mevlüthan Çavuşoğlu tarafından ayrıca karşılandı.

Başkan Hasan Çavuşoğlu, Doruk Erolçevik’in büyük başarısından dolayı gurur duyduklarını belirterek, “Doruk Erolçevik kardeşimiz memleketimize dünya şampiyonu olarak geldi. Başarısıyla bizleri gururlandırdı. İnşallah bundan sonraki hedefi olimpiyat şampiyonluğu olacaktır. Başta ailesi olmak üzere hocalarına ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim. Kulüp olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bundan sonraki süreçte de eskrim takımımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Çok büyük bir başarı elde eden kardeşimi tekrardan tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim,” dedi.

Sporcu Doruk Erolçevik ise, “Beni destekleyen kulübüme, aileme, hocalarıma ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Şampiyon olmak çok değişik bir duygu. İlk defa bu heyecanı yaşıyorum. Bundan sonraki süreçte daha iyi çalışarak hedeflerme ulaşmak istiyorum,” şeklinde konuştu.

Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Kıldırgıcı, Doruk Erolçevik’in ziyareti sırasında, Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer’i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın telefonla arayarak tebrik ettiği sporcumuz, Kaymakam Ürkmezer tarafından da özel bir hediye ile onurlandırıldı.

İlgili Haberler

Bisiklet Pedalları 5 Mart’ta Gazipaşa’da Dönecek

Haberci Alanya

Alanya’da vahşi cinayete tutuklama – Video

Haberci Editör

Alanya EAH’de Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Konuşuldu

Haberci Editör

Yorum Yap