25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Erdem Devreye Girdi, Sorun Çözüldü

ALTSO Başkanı Eray Erdem, CK Enerji Akdeniz Elektrik’in ikametgahı olmayan yabancılara abonelik vermeme yönünde aldığı kararın ardından devreye girerek sorunu giderdi. 

Konuya ilişkin CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Fahrettin Tunç’u arayarak uygulamanın düzeltilmesini isteyen ALTSO Başkanı Erdem, görüşmenin ardından müjdeyi vererek şunları söyledi;

“ Arabayı sattıktan sonra anahtarını vermemek veya arabayı alana yakıt satmamak gibi bir uygulama ile karşı karşıyaydık. Ev veya mülk alan her kim olursa olsun elektrik abonelik alabilmesinin evrensel bir hak olduğunu CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Fahrettin Tunç’a anlattık” diye konuştu.

Genel Müdür Tunç’un kendilerine hak verdiğine işaret eden ALTSO Başkanı, “Mülk alan herkesin abonelik hakkı olduğunu anlattık.  Çünkü mülk alan yerli veya yabancı birine evinde karanlıkta veya soğukta otur denemezdi. Bölgemiz ve ülkemizin imajı açısından da bu durum sorun yaratacaktı. Genel müdürümüz ile görüşmelerimize devam edeceğiz. Mülk sahibi olmayan yabancıların da konutlarında elektriksiz kalmamaları konusunda ilerleyen süreçte görüş alışverişinde bulunacağız” diye konuştu.

İlgili Haberler

Alanya’da 19 Mayıs Coşkusu

Haberci Editör

Alanya’da Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi: Hijyen ve Güvenlik Ön Planda

Haberci Editör

MHP’den esnaf ziyaretleri

Haberci Editör

Yorum Yap