32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Cuma Pazarı Eski Yerine Taşınıyor: Kura Çekimi Gerçekleştirildi

Esnafların Talepleri Doğrultusunda Düzenleme

Alanya Belediyesi, pazarcı esnaflarının talepleri doğrultusunda Cuma Pazarı’nı eski yerine taşımaya karar verdi. Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’in pazarcı esnafları ile yaptığı görüşmelerin ardından alınan bu karar, hem esnafların hem de alışveriş yapan vatandaşların sıkıntılarını gidermeyi hedefliyor.

Çizgiler Belirlendi, Kuralar Çekildi

Zabıta ekipleri, yeni pazar alanında düzenlemeler yaparak yerlerin çizgilerini belirledi. 12 Temmuz Cuma günü kapalı otoparktan çıkarılarak eski yerinde yeniden kurulacak olan Cuma Pazarı için, Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ofisi’nin önünde kura çekimi gerçekleştirildi.

508 Pazarcı ve Üretici Esnafın Yerleri Belli Oldu

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Belediye Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal, Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hüseyin Gök ve esnafların katılımıyla yapılan kura çekimi sonucunda, 254 pazarcı esnafı ve 254 üretici esnafı yerlerini belirledi. Esnaflar, kuralarını çekerek yeni pazar alanındaki yerlerine kavuştu.

Vatandaşların Memnuniyeti Önemseniyor

Yapılan düzenlemelerle, pazar alanında sıcak ve havasızlık gibi sorunların ortadan kaldırılması hedefleniyor. Bu değişiklikle, hem esnafların rahat bir çalışma ortamına kavuşması hem de vatandaşların daha konforlu bir alışveriş deneyimi yaşaması amaçlanıyor.

İlgili Haberler

Alanya’yı Yasa Boğan Ölüm!

Haberci Editör

Son Nefeste 3 Puan: 2-1 …

Haberci Editör

Gazipaşa’da anlamlı Anneler Günü etkinliği

Haberci Editör

Yorum Yap