25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

ALTSO, Kalifiye Personel Atağına Devam Ediyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde düzenlediği Ön Büro ve Kat Hizmetleri eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler için bir tören düzenledi.

Törende konuşan ALTSO Başkanı Eray Erdem, kalifiye personel sorununa dikkat çekerek, bu sorunun çözümü için eğitimler düzenlediklerini ifade etti.

ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleşen törene ALTSO Başkanı Eray Erdem, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Başkan Erdem, Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen eğitimlerin, kalifiye personel sorununa çözüm getireceğine inandıklarını belirterek, “Bölgemizde ve ülkemizde başta turizm sektörü olmak üzere her sektörde ciddi anlamda kalifiye personel sorunu olduğunun farkındayız. Kalifiye personel sorununu çözüme kavuşturabilmenin tek yolunun ise eğitim olduğu düşüncesiyle bu alandaki çalışmalara önem veriyoruz. Eğitimlerimizi başarıyla tamamlayarak bugün sertifika alan kursiyerlerimizi de ayrıca kutluyorum. İnsana yapılan yatırım en güzel yatırımdır. Çünkü karşılığı memleket yararına işlerde görülecektir. Üyelerimizin görüş ve önerileri doğrultusunda turizm sektörümüzün yanı sıra farklı sektörlerle ilgili de önümüzdeki süreçte eğitimler düzenlemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Başkan Erdem’in konuşmasının ardından kursiyerlere belgeleri takdim edildi.

İlgili Haberler

İş hukuku için ortak sempozyum

Haberci Alanya

AKDENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU 10. YILINI KUTLUYOR

Haberci Editör

Toslak – Ketenlik Yolunda Sona Gelindi

Haberci Alanya

Yorum Yap