23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci AlanyaYaşam

Alanyaspor, Tanıtıma ve Ekonomiye Büyük Katkı Sağlıyor

Alanyaspor’un 2. Başkanı Kamil Köseoğlu, Alanya’nın tarihi ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkan turizm kentini yıllardır Trendyol Süper Lig’de temsil eden Corendon Alanyaspor’un, ilçe ekonomisine ve tanıtımına büyük katkı sağladığını vurguladı.

Köseoğlu, takımın son olarak Trendyol Süper Lig’in 32. haftasında Galatasaray ile oynadığı karşılaşmanın, yayıncı kuruluş Beinsports üzerinden 5 kıtada 100’den fazla ülkede milyonlarca kişi tarafından izlendiğini belirtti. Ayrıca, maç öncesinde Alanya Kalesi ve deniz manzaralı bir noktadan 4 kez canlı bağlantı yapılarak Alanya’nın tanıtımına önemli katkı sağlandığını ifade etti.

Diğer ulusal televizyon kanallarının da maç öncesi haber bültenlerinde Alanya’dan birçok canlı bağlantı yaparak bu tanıtıma katkıda bulunduğunu dile getiren Köseoğlu, çevre illerden gelen yüzlerce konuk takım seyircisinin hem Alanya’yı gezip görme fırsatı elde ettiğini hem de ilçe ekonomisine katkıda bulunduğunu söyledi.

Alanyaspor’un Süper Lig’de uzun yıllardır mücadele eden tek ilçe takımı olduğunu ve ekonomiye ve tanıtıma büyük katkı sağladığını vurgulayan Köseoğlu, şehir olarak bu değeri bilmemiz gerektiğini sözlerine ekledi.

İlgili Haberler

Kestelspor’a Siirt’te ŞOK Saldırı!

Haberci Editör

Erkan Yılmaz Yazdı: “Ben Bir İnsanım”

Erkan Yılmaz

Bakan Satranç Şampiyonasında Konuştu

Haberci Alanya

Yorum Yap