23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Alanya’da Şehitlere ve Filistin’e Destek Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Alanya’da düzenlenen şehitlere saygı ve Filistin’e destek yürüyüşü, duygu dolu anlara sahne oldu. Yürüyüşe katılan Gazipaşa Mehteran ekibi, gösterileriyle izleyenleri etkiledi.

Türk ve Filistin bayraklarıyla gerçekleşen yürüyüş, Atatürk Anıtı’ndan Şelale Meydanı’na kadar sloganlar ve dualar eşliğinde devam etti.

Etkinlik kapsamında Pençe-Kilit Harekatı ve Gazze’deki zulme dikkat çekmek adına yapılan yürüyüşte, Gazipaşa Mehteran ekibi performanslarıyla katılımcılardan büyük alkış aldı. Kur’an-ı Kerim okunması, şiirlerin söylenmesi ve duygusal konuşmaların yapıldığı etkinlikte, ALDAP Başkanı Murat Ersin Kaplan, şehitlere rahmet ve yaralılara şifa dileklerini ileterek uluslararası topluma Gazze’deki zulme karşı seslenişte bulundu.

Gösteriye, Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, İHH Alanya Temsilcisi Adnan Yavuz ve İHH Arama Kurtarma Ekibi de katılım göstererek destek verdiler. Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyen vatandaşlar, duygu dolu anlar yaşadılar.

Protesto gösterisi, ALDAP Başkanı Murat Ersin Kaplan’ın basın açıklamasının ardından Sıtkı Altuner önderliğindeki Gazipaşa Mehteran ekibinin gösterisiyle devam etti. Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerlerin isimlerinin okunmasıyla anlam bulan yürüyüş, müzik sanatçısı Ömer Karoğlu’nun konseriyle coşkulu bir şekilde son buldu.

İlgili Haberler

Twitter Çok Kullanışlı Bir Özellik Ekliyor

Haberci Alanya

Gazipaşa Sıkı Motosiklet Denetimi

Haberci Editör

Erkan Yılmaz Yazdı: “Ben Bir İnsanım”

Erkan Yılmaz

Yorum Yap