29.1 C
Alanya
18/06/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Alanya’da ‘Oduncu’ görünümlü dolandırıcılara dikkat

Alanya’da odun satma bahanesiyle vatandaşları dolandıran 2’si genç, 1’i yaşlı 3 vatandaşa dikkat

Dolandırıcıların Alanya’da son görüldükleri bölge Sugözü Mahallesi oldu.

Vatandaşların verdiği bilgiye göre, 2’si genç, 1’i yaşlı 3 Roman vatandaş soba yakma ihtimali yoğun olan kırsal bölgelere odun dolu üstü açık eski bir araba ile giderek “Ev sahibi” diyerek çağrı yapıyorlar. Ardından vatandaşlara “Tonu 3 bin TL’ye meşe odunu satıyoruz. 250 kilo da hediye” diyorlar. Odun satın almak isteyen vatandaşlara hileli terazi ve hileli sepetle az miktarda odun indirip “1 ton oldu” diyen dolandırıcılar, ardından parayı alarak kayıplara karışıyorlar. Odunların 400-500 kilo olduğunu daha sonra fark eden vatandaşlar ise büyük şok yaşıyor.

FARK EDİLİNCE ‘AYAĞIM KIRILDI’ NUMARASI

Dolandırıcılar son olarak dün Alanya’nın Sugözü Mahallesi’nde bir vatandaşı dolandırdılar.
Vatandaş, başına gelenleri şöyle anlattı:

“Gençlerden biri bir sepete odun doldurup 5 metre öteye taşıyor ve döküyordu. Bu sepetteki odun miktarının 160 kilo olduğunu söylüyordu ve dolu sepeti taşırken abartılı zorlanma hareketleri yapıyordu. Şüphelendim ve bir kişinin 160 kilo taşıyamayacağını söyledim. Ardından doldurulan bir sepeti ben kaldırıp kontrol etmek istedim. Sepeti ben kaldırmaya çalışırken arkadan elleriyle sepete bastıklarını fark eden kardeşim ‘Sepete niye basıyorsun? Bırak kaldırsın’ dedi. Bu sırada kasada odun dolduran genç yere düşer gibi yapıp “Ayağım kırıldı” diyerek feryat etmeye başladı. Ardından senaryo gereği ayağı kırılan genci arabanın arka koltuğuna taşıdılar.

Ayağı kırılmış numarası yapan genç ‘Beni hastaneye yetiştirin! Ölüyorum!” diye bağırıyordu. Böyle bir panik halinde eşim 2 ton odun parası olarak 5 bin TL’yi vermiş. Şahıslar kayıplara karıştılar. Plakayı almak hiç aklımıza gelmedi ama plakanın da sahte olacağını düşünüyorum. Daha sonra bıraktıkları odunları tarttığımızda sadece 600 kilo olduğunu gördük. Diğer vatandaşların bu dolandırıcılara kanmamasını, emniyet güçlerimizin bu dolandırıcıları yakalamalarını istiyoruz.”

İlgili Haberler

Başkan Çavuşoğlu’ndan Caretta Beach Otel’e Ziyaret

Haberci Editör

‘Taner bunu mu hak ediyordu?’

Haberci Editör

Gazipaşa Yeni Mekanlarla Büyüyor

Haberci Editör

Yorum Yap