17.9 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Alanya’da İdrar Kaçırma Tedavisinde Yeni Yöntem Uygulandı

Alanya’da yaşayan 58 yaşındaki Esma Arslan, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uygulanan sinir uyarım tedavisi ile idrar kaçırma şikayetlerinden kurtuldu.

Arslan, 5 yıldır devam eden idrarla ilgili sorunlarını çözmek için birçok tedavi denemiş ancak sonuç alamamıştı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı’nda görevli Doç. Dr. Murat Uçar tarafından yapılan muayene ve incelemeler sonucunda sinir uyarım tedavisi planlandı. Esma Arslan’a, 3 ay süren bu tedavi sonrasında tüm şikayetlerinden kurtulduğu bildirildi.

Doç. Dr. Uçar, sinir uyarımı tedavisinin, aşırı aktif mesane hastalığının tedavisinde kullanılan bir yöntem olduğunu belirtti. Tedavinin ortalama 2-3 ay sürdüğünü ve hastanın haftada 2 kez hastaneye gelerek tedavi gördüğünü ifade etti. Elektrod yardımıyla hastaya uygulanan elektriksel uyarılar sayesinde omurilikteki sinir köklerine ulaşarak mesane sinirlerinde düzenleme sağlandığını açıkladı.

Esma Arslan, tedavinin ardından şikayetlerinin tamamen geçtiğini ve bu tedavi yönteminin Alanya’da uygulanıyor olmasının büyük bir şans olduğunu ifade etti. Doç. Dr. Murat Uçar’a ve sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

İlgili Haberler

Mehmet Şahin’den Bir İlk

Haberci Editör

Burhan Çetinkaya Yazdı: “Çare …”

Burhan Çetinkaya

Alanya Nöbetçi Eczaneler

Haberci Alanya

Yorum Yap