23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci AlanyaYaşam

Alanya’da Gönüllülük Rüzgarı Esti: Alanya Gönüllüleri Programı Başlatıldı

Alanya Kent Konseyi, Alanya Belediyesi ve Akdeniz Gençlik Derneği işbirliğiyle Alanya’da gönüllülük ruhunu güçlendirmek ve katılan gönüllülerin kapasitesini artırmak amacıyla yeni bir gönüllülük programı başlatıldı.

Alanya’da gönüllülük hareketi yeni bir ivme kazanıyor. Alanya Kent Konseyi, Alanya Belediyesi ve Akdeniz Gençlik Derneği tarafından hayata geçirilen gönüllülük programı kapsamında ilk etap tanışma toplantısı düzenlendi. Toplantıya Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Akdeniz Gençlik Derneği Başkanı Muhittin Alp, Alanya Belediyesi Gençlik Hizmetleri Birim Sorumlusu Aksen Uçaner ve Alanya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mücahit Kaya gibi isimler katıldı.

Alanya Gönüllüleri ilk etap toplantısında, katılımcı ve şeffaf bir gönüllü yönetiminin oluşturulacağı kararı alındı. Ayrıca, gönüllülerin kapasitesini artırmak için çeşitli eğitimler ve etkinliklerin düzenlenmesi konusunda çalışmalara başlandı. Programın hedefi, gönüllülük ruhunu güçlendirmek ve Alanya’nın sosyal, kültürel ve çevresel alanlarda daha etkin bir şekilde gelişimine katkı sağlamak olarak belirlendi.

Alanya’da gönüllülük bilincinin ve katılımın artırılması için başlatılan bu program, toplumun her kesiminden bireyleri bir araya getirerek güçlü bir dayanışma ağı oluşturmayı hedefliyor.

İlgili Haberler

Yıldız Tilbe ve Azerin mest etti

Haberci Editör

Didem Karagöz “Kadınımız mücadele ateşini yakmıştır”

Haberci Editör

Alanya Turizm Festivali’ne Fettah Can Damgası

Haberci Alanya

Yorum Yap