15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Alanya Belediyesi Sıfır Atık Alanında Örnek Gösteriliyor

Alanya Belediyesi’nin Sıfır Atık Eğitim Seferberliği Projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından örnek projeler arasında gösterildi. Sürdürülebilir, yaşanabilir ve çevreci bir doğa hedefiyle yürütülen projenin başarıları, resmi internet sitesinde yer aldı.

Proje kapsamında yapılan titiz çalışmalar ve ödüllü sıfır atık uygulamaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sıfıratik.gov.tr adresinde yer alan resmi internet sitesinde örnek projeler arasında gösterilmeye başlandı. Alanya Belediyesi, geçmişte yaptığı çalışmalarla da ödüllere layık görülmüş ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından örnek belediyeler listesine dahil edilmişti.

Önceki başarıları arasında 2019 yılında Sıfır Atık Yerel Yönetimler Ödülü’nü kazanan Alanya Belediyesi, aynı yıl Türkiye’deki en başarılı 6 belediye arasında yer alarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından seçilmişti. Ayrıca, Alanya Belediyesi 2022 yılında Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı’ndan (ÇEVKO) teşekkür plaketi aldı.

Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu’nun 2019’da Türkiye’deki sıfır atık projelerinin mimarı Emine Erdoğan’dan aldığı ödül, Alanya Belediyesi’nin sıfır atık konusundaki liderliğini tescilledi. Projenin başarıları, Alanya’nın doğal güzelliklerini koruma ve sıfır atık hedeflerine ulaşma misyonuyla dikkat çekiyor.

İlgili Haberler

Bireysel Kredi Kartı Borçları İki Kat Arttı

Haberci Alanya

17. Alanya Uluslararası Caz Günleri Başlıyor

Haberci Editör

Gazipaşa’da Korkunç Olay!…

Haberci Editör

Yorum Yap