26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Alanya Belediye Personeline ‘İmar’ Eğitimi Verildi

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, belediye personeline yönelik ‘İmar Uygulamaları Akreditasyon Eğitimi’ düzenlendi. İki gün süren eğitim programına Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik de katıldı.

Personelin Gelişimi İçin Eğitimler Devam Ediyor

Alanya Belediyesi, personelin bilgi ve becerilerini artırmak, kişisel gelişimlerini desteklemek ve performanslarını yükseltmek amacıyla kurum içi eğitim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından organize edilen eğitim programı, belediye personelinin imar konusundaki yetkinliklerini geliştirmeyi hedefledi.

Uzman İsimlerden İmar Eğitimi

Eğitim programı, Türkiye’nin alanında uzman isimleri tarafından verildi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Arazi Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayram Uzun, Prof. Dr. Volkan Yıldırım ve Adem Atasoy, katılımcılara kapsamlı bir eğitim sundu. İki gün süren eğitimde, ilçede karşılaşılan imar uygulama sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.

Eğitime Katılım Yüksekti

Eğitime, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’in yanı sıra, Başkan Yardımcıları Hasan Can Kamburoğlu, Hasan Servet Ünlü ve Abdullah Akbaş ile Plan ve Proje Müdürü Enes Yılmaz, İmar Müdürü Hüseyin Uysal ve ilgili komisyon temsilcileri katıldı.

Eğitimde Ele Alınan Konular

Eğitimde, imar uygulamalarında karşılaşılan yaygın bozma nedenlerini ortadan kaldırmaya yönelik tedbirler, eski ve yeni mevzuattan kaynaklı karışıklıkların giderilmesi, bedele dönüştürme, geri dönüşüm uygulamaları, hisse çözümü, re’sen tevhid uygulamaları, yoldan ihdas ve diğer ihdaslar, Arazi ve Arsa Düzenlemesi (AAD) uygulamalarında kamulaştırma süreci, hukuki el atmalar, AAD uygulamalarına giren parsel tiplerinde özel durumlar ve beş yıllık imar programları gibi birçok konu uygulamalı olarak işlendi.

Yerel Yönetimlerin İmar Sorunları Tartışıldı

Eğitim programı kapsamında, yerel yönetimlerin kendine özgü imar uygulama sorunları da detaylı olarak ele alındı. Eğitim, katılımcılara pratik örnekler ve uygulamalarla zenginleştirilmiş bilgiler sundu.

Başkan Özçelik’ten Teşekkür

Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, eğitim programının sonunda emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Personelimizin gelişimi için bu tür eğitimlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu eğitimlerle hem belediyemizin hizmet kalitesini artırıyoruz hem de personelimizin yetkinliklerini geliştiriyoruz” dedi.

İlgili Haberler

Gençlik Meclisi Gençlerin Sorunlarını Rapor Etti

Haberci Alanya

Alanya Dövizciler Birliğinden Bakanlığın Aldığı Karara Tam Destek

Haberci Alanya

Akaryakıt Fiyatlarına Peş Peşe İndirim

Haberci Editör

Yorum Yap