23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

21. Turuncu Bayrak Hijyenik İşletme Yarışması Başlıyor

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen Turuncu Bayrak Yarışması için başvurular başladı. Bu yıl 21. kez düzenlenen yarışmada, hijyen standartlarına uygun görülen işletmeler Turuncu Bayrak ile ödüllendirilecek.

Alanya Belediye Meclisi’nin 18 Haziran 2004 tarihli kararıyla başlayan Turuncu Bayrak Hijyenik İşletme projesi, gıda güvenliğinin geliştirilmesi amacıyla 20 yıldır devam ediyor. Başvuruların başladığı 28 Mart 2024’ten 1 Mayıs 2024’e kadar sürecek olan dönemde, uygun görülen işletmeler çeşitli kategorilerde Turuncu Bayrak ile ödüllendirilecek.

2004 yılında sadece 17 işletmenin Turuncu Bayrak almaya hak kazandığı yarışma, bugün Alanya’da 168 işletmenin bu prestijli ödüle layık görülmesiyle büyük bir başarıya ulaştı.

Alanya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, işletmelerin gelişime teşvik edilmesi ve hizmet standardının sağlanması için büyük önem verilen bu projenin gururla sürdürüldüğü vurgulandı. Başvuru yapmak isteyen işletmelerin, 28 Mart 2024 ile 1 Mayıs 2024 tarihleri arasında Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne başvurabilecekleri belirtildi.

İlgili Haberler

Hancı Dim Mahalle Muhtarları İle Bir Araya Geldi

Haberci Editör

Alanya Sanayisi, Mehmet Şahin’e Büyük Destek Veriyor

Haberci Editör

Norveç Vatandaşlarına Kimlikle Geçiş  İzni

Haberci Editör

Yorum Yap