23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriGündemHaberci Alanya

Okul Çevrelerindeki İş Yerlerinde Kaçakçılık Faaliyetlerine Yoğun Denetim!

Antalya Emniyet Müdürlüğü, içişleri, Milli Eğitim ve Aile Bakanlıkları arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında, okul çevrelerindeki iş yerlerinde kaçakçılık faaliyetlerine yönelik geniş çaplı bir denetim gerçekleştirdi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından koordine edilen operasyonda, Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri de yer aldı. Muratpaşa ilçesinde bulunan tekel bayileri, marketler, tütüncüler gibi iş yerlerinde yapılan denetimlerde elektronik sigara, sarmalık kıyılmış tütün, sarma sigara, pipo, nargile tütünü ve diğer kaçak tütün mamulleri ele geçirildi.

Denetimler sonucunda şu materyaller ele geçirildi:

  • 30.750 adet boş makaron/sigara sarma kağıdı
  • 29.100 adet gümrük kaçağı/doldurulmuş sigara
  • 135 adet puro
  • 65 adet elektronik sigara/likiti
  • 7 kilogram nargile tütünü
  • 1 adet tabanca, 2 adet şarjör, 60 adet fişek

Ayrıca, suç unsuru tespit edilen işyeri sahipleri ve işletmecileri hakkında “5607 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek”, “6136 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek” ve “Sağlık İçin Tehlikeli Madde Temini (TCK md.194)” suçlarından adli işlem başlatıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü, gençlerin sağlıklı bir ortamda eğitim almalarını sağlamak ve zararlı alışkanlıklardan korumak adına çalışmalarına kararlılıkla devam edeceğini kamuoyuna duyurdu.

İlgili Haberler

ALKÜ’lü Doktor Parkinson Hastalığı Konusunda Uyardı

Haberci Alanya

ABD Merkezli SpaceX, uzaya 53 Starlink uydusu daha gönderdi

Haberci Alanya

ALKÜ’den Anlamlı Etkinlik …

Haberci Alanya

Yorum Yap