23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci AlanyaSiyasi Gündem

İYİ Parti’de Sular Durulmuyor: Alper Arıkan İstifa Etti

Antalya İl Siyasi İşler Başkanı Alper Arıkan, İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu. Arıkan, istifa metninde parti içi gelişmeler ve ideolojik sapmaları gerekçe gösterdi.

Arıkan, istifa metninde, genç yaşından itibaren vatan sevgisi ve siyasi mücadele ruhunu ailesinden öğrendiğini belirtti. Kendisini inandığı doğrulardan sapmadan hayatının her alanında mücadele eden biri olarak tanımlayan Arıkan, 8 yıldır İYİ Parti içinde çeşitli görevlerde bulunduğunu ve parti için çetin mücadeleler verdiğini ifade etti.

Ancak Arıkan, parti içindeki yönetim anlayışının değiştiğini ve hedeflerin sadece kişisel çıkarlara dayandığını savundu. İktidar hedefinden sapıldığını, milli hassasiyetlerin sadece sözde kaldığını ve parti içinde demokratik olmayan bir yönetim anlayışının hakim olduğunu dile getirdi.

Arıkan, siyasette sadece iktidar hedefi olmayan yapıların rant ve menfaatler uğruna teslim olacağını belirterek, inandığı idealler doğrultusunda İYİ Parti’den istifa ettiğini ve mücadelesine başlangıçtaki heyecanıyla devam edeceğini vurguladı.

İstifa metni, İYİ Parti içindeki yapısal sorunları ve ideolojik ayrışmaları ortaya koyarken, parti içindeki değişim isteğinin yansıması olarak değerlendirilebilir.

İlgili Haberler

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Mevlüt Çakan İstifasını Açıkladı

Haberci Editör

Hasan Tanrıseven Alanya’da Sevenleriyle Buluştu

Haberci Alanya

Alanya Üniversitesi Öğrencileri,cDuvar Tasarımı Boyama Çalışmalarını Gerçekleştirdi

Haberci Editör

Yorum Yap