21.1 C
Alanya
06/06/2023
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

İHH Gazipaşa’da Çalışmaları Değerlendi

İHH Arama Kurtarma Ekibi, Gazipaşa Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirdiği toplantıda, 6 Şubat tarihinde Türkiye’yi sarsan depremlerde gerçekleştirdiği çalışmaları değerlendirdi.

Toplantıda, İHH Alanya Temsilcisi Adnan Yavuz, İHH arama kurtarma ekiplerine belgelerini takdim ederek, depremlerde gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Alanya Arama Kurtarma Koordinatörü Ramazan Başkan, Arama Kurtarma Sorumlusu Mehmet Taşdemir, Gazipaşa Arama Kurtarma Sorumlusu Süleyman Topsakal ve arama kurtarma üyeleri de toplantıya katılarak, yapılan çalışmaların öncesi ve sonrasını değerlendirdiler.

İHH Alanya Temsilcisi Adnan Yavuz konuşmasının öncesinde yaptığı kısa açıklamada, “6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ilimizde ağır yıkımlara neden olan ‘Asrın Felaketi’nde canınızı hiçe sayarak ‘Canımız Türkiye’ şiarıyla hareket ettiniz. Deprem bölgelerinde yapmış olduğunuz özverili çalışmalarınız ve değerli katkılarınızdan dolayı can-ı gönülden teşekkür ederiz. Hepinizden Allah razı olsun, Rabbim bir daha böyle büyük bir afet göstermesin” dedi.

İHH Arama Kurtarma Ekibi’nin deprem bölgesinde gerçekleştirdiği çalışmalar, yaşanan afetin boyutu göz önüne alındığında oldukça etkili olmuştu. Ekip, yıkılan binalardan kurtarılan yaralıların yanı sıra, mahsur kalanları da kurtarma çalışmaları sırasında kurtarmayı başarmıştı.

Bu toplantıda değerlendirilen çalışmalar, İHH Arama Kurtarma Ekibi’nin gösterdiği özveri ve gayretin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha göstermiştir.

HABER: Sıtkı ALTUNER

İlgili Haberler

Bahçe’den Seçmen Listeleri Açıklaması

Haberci Editör

Gazipaşa’da Deniz Yoluna Güvenli Kavşaklar

Haberci Alanya

Yorum Yap