15.1 C
Alanya
02/12/2023
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

İHH Gazipaşa ve Alanya Yetimlere El Uzattı

Gazipaşa’da Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için hazırlanan insani yardım TIR’ı İdlip’e ulaştı

Çınar Gazipaşa Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ile İHH Alanya Şubesi ve Gazipaşa Temsilciliği, Suriye’ye bağlı İdlib’de yaşayan vatandaşların yaşadığı sorunlara çözüm üretmek için başlatılan yardım kampanyasında toplanan 1 TIR yardım malzemesini Gazipaşa’dan İdlib’e gönderdi. Yardım çalışmasına Çınar Gazipaşa Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ile Alanya Gazipaşa İHH Temsilciliği’nin yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

İdliblilerin soğuktan ve yokluktan etkilenmemeleri için başlatılan kampanya kapsamında, kömür, kuru gıda, sebze-meyve ve un yardımlarını İnsani Yardım tırı, 1 Ocak’ta Gazipaşa’dan yola çıktı. İnsani yardım tırında; Gazipaşalı hayırseverler tarafından hazırlanan 300 kasa sebze – meyve, 350 kilogram un, 250 torba kömür, 2 bin kişilik kıyafet, giysi, ayakkabı, 900 kilogram patates, 100 çocuk için oyuncak, 100 litre zeytinyağı, 500 parça ev eşyası, 3 takım mobilya eşyası, 15 adet yatak bulunuyor.

Yardım TIR’ında bulunan yardım malzemeleri, Çınar Derneği ve Alanya Gazipaşa İHH Temsilciliği gönüllüleri tarafından İdliblilere dağıtıldı.

Alanya Gazipaşa İHH Temsilcisi idarecileri Adnan Yavuz ve Süleyman Topsakal ilerki günlerde yardım çalışmalarının devam edeceklerini ifade ettiler..

HABER: Sıtkı ALTUNER

İlgili Haberler

Antalya Birincileri Ürkmezer’i Ziyaret Etti

Haberci Alanya

Galatasaray ‘Yusuf’ için Kapıyı Çaldı

Haberci Editör

CHP Gençliği Seçim Sürecini Başlattı

Haberci Editör

Yorum Yap