25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

IHH Alanya Gazipaşa Arama Kurtarma Ekibi Afet Psikolojisi Eğitiminde

IHH Alanya Gazipaşa Arama Kurtarma Ekibi, Afet Psikolojisi Eğitimi Alarak Donanımlarını Güçlendirdi.

Alanya Gazipaşa’da faaliyet gösteren İHH Arama Kurtarma Ekibi, önemli bir eğitimden geçerek afet psikolojisi konusundaki bilgi ve becerilerini güçlendirdi. Eğitim, ünlü psikolog Doç. Dr. Ali Öztürk tarafından verildi ve Alanya Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu konferans salonunda gerçekleşti.

Katılımın yoğun olduğu eğitim seminerine, Alanya İHH Başkanı Adnan Yavuz, Arama Kurtarma Koordinatörü Ramazan Başkan, Alanya Arama Kurtarma Sorumlusu Mehmet Taşdemir, Gazipaşa Arama Kurtarma Sorumlusu Süleyman Topsakal, Yunus Koç ve İHH Arama Kurtarma üyeleri de iştirak etti. Toplamda 45 kişinin katıldığı eğitimde, ekip afet durumlarında etkin bir şekilde müdahale edebilmek adına teorik ve pratik bilgileri başarıyla öğrendi.

Afetlerde psikolojik destek ve müdahalenin kritik bir öneme sahip olduğu bilinciyle gerçekleştirilen bu eğitim, Alanya Gazipaşa Arama Kurtarma Ekibi’nin gelecekteki görevlerinde daha etkin ve insan odaklı yardımlar sunmasına katkı sağlayacak. Ekip, aldığı bu değerli eğitimle toplumun güvenliği ve refahı için gönüllü çalışmalarına daha da güçlü bir şekilde devam edecek.

HABER: Sıtkı ALTUNER

İlgili Haberler

Alanya Belediye Başkanı Yücel: “Önceliğimiz Her Zaman Eğitim ve Sağlık”

Haberci Alanya

Milliyetçi Hareket Partisi’den Gazipaşa’da Büyük Buluşma

Haberci Alanya

Antalya’da Salsa Rüzgarı Esiyor

Haberci Alanya

Yorum Yap