25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Hasta Yakınları Konuk Evi Açıldı

Akdeniz Üniversitesi Nurten-Turan Kilit Hasta Yakınları Konukevi’nin açılış töreni gerçekleşti. Vali Hulusi Şahin, “Bu tür hayır faaliyetlerini yaygınlaştırarak daha fazla yaraya merhem olmamız gerekiyor,” dedi.

Açılış Töreni ve Katılımcılar

Açılış törenine Antalya Valisi Hulusi Şahin, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, kamu kurumlarının müdürleri, akademisyenler, hayırsever iş insanları Nurten Kilit, Turan Kilit, Cansu Kilit, Taner Kilit ve vatandaşlar katıldı.

Konforlu Barınma İmkanları

Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde inşa edilen Nurten-Turan Kilit Hasta Yakınları Konukevi, hasta yakınlarının barınma ihtiyacını gidermek amacıyla hizmete açıldı. Konukevinde konforlu odaların yanı sıra kafeterya, teras ve mutfak gibi bölümler yer alıyor.

Kilitlerden Hayır Zinciri

Prof. Dr. Ömer Özkan’ın bilim dünyasına yaptığı katkıların önemine dikkat çeken Vali Şahin, “Ömer Özkan hocamız buldukları nakil yöntemleri ve tedavi ettiği insanlar ile hayrın en büyüğünü yapıyorlar, yapmaya da devam ediyorlar,” dedi.

Kilit Grup’un Hizmetleri

Kilit Grup’un Antalya ilinde büyük hizmetler yaptığını ifade eden Vali Şahin, “Kilit Grup Antalya turizminde çok önemli bir yere sahip, yapmış oldukları hayır zincirine bir tanesini daha eklediler. Böyle güzel evlatlar yetiştiren rahmetli annenizi ve babanızı şükranla yad ediyorum,” dedi.

Bereket Değeri Görmezden Gelinmemeli

Kazanılan paranın hayır ile bereket kazandığını belirten Vali Şahin, “Paranın iktisatta nominal ve reel değeri vardır ancak bir de bereket değeri vardır. Nasıl ki ağaçların dalı budandığında daha sonra fazlasıyla geri geliyorsa hayır yolunda harcanan parayı da Allah fazlasıyla geri verir. Sizler bunu yapıyorsunuz, hepinizi tebrik ederim,” dedi.

Konukevinin Önemi

İhtiyaç sahibi hasta yakınlarının maddi olarak zorlanmadan kalabilecekleri Konukevi’nin çok önemli bir hizmet olduğunu vurgulayan Vali Şahin, “Bu tür hayır faaliyetlerini yaygınlaştırarak daha fazla yaraya merhem olmamız gerekiyor,” dedi.

Plaket Takdimi ve Konukevi Gezisi

Konuşmasının ardından Vali Hulusi Şahin, Konukevi’nin inşasına sağladıkları katkılardan dolayı iş insanları Nurten Kilit, Turan Kilit, Cansu Kilit ve Taner Kilit’e plaket takdim etti. Katılımcılar ile birlikte açılış kurdelesini kesen Vali Şahin, tören sonrasında Konukevi’ni gezerek odaları ve bağımsız bölümleri inceledi.

İlgili Haberler

Hancı Dim Mahalle Muhtarları İle Bir Araya Geldi

Haberci Editör

Büşra Ezgi Duman Yazdı: “Direnişin Milli Cephesi: Filistin Kurtuluş Örgütü”

Büşra Ezgi Duman

Hastanede Ruh Sağlığı Anlatıldı …

Haberci Editör

Yorum Yap