15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Gazipaşa’da Şehitler İçin Anlamlı “Vefa ve Dua Programı”

Gazipaşa İlçe Müftülüğü ve ilçedeki sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen “Vefa ve Dua Programı,” şehitlerimizi anmak ve dualarla anlam yaratmak amacıyla gerçekleştirildi.

Gazipaşa Merkez Camii’nde düzenlenen programda, yatsı namazı kılındıktan sonra İlçe Müftüsü Fahri BAŞAR tarafından katılımcılara kısa bir sohbet gerçekleştirildi.

Program kapsamında kasideler ve şiirler okunurken, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle birlikte tüm şehitlerimiz için dualar edildi. Katılımın yoğun olduğu etkinlik sonrasında Cami bahçesinde vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.

İlçe Müftüsü Fahri BAŞAR yaptığı açıklamada, “Milletçe yüreğimize kor gibi düşen acılarımız dolayısıyla aziz şehitlerimiz için düzenlemiş olduğumuz vefa ve dua programına katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Rabbimiz şehitlerimizin mekanlarını cennet eylesin, Gazilerimize acil şifalar, şehit ailelerine ve milletimize de sabırlar diliyoruz” ifadelerini kullandı. Program, şehitlere olan minnet ve vefa duygularını toplumla buluşturarak birlik ve beraberliği pekiştirme amacıyla düzenlendi.

İlgili Haberler

Gelecek Partisi Adayı Mevlüt Demir, Alanya’da Fark Yaratıyor

Haberci Editör

Mustafa Türkdoğan’dan 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Mesajı

Haberci Alanya

Erkan Yılmaz yazdı: “KEŞKE”

Erkan Yılmaz

Yorum Yap