26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Gazipaşa’da Mali Müşavir AK Parti’ye başvurdu

Muhasebeci ve Mali Müşavir Mustafa Akçocuk, AK Parti Antalya Milletvekilliği için aday adaylığı müracaatını yaptı

AK Parti’nin sevilen isimlerinden Mali Müşavir Mustafa Akçocuk, beklenen başvurusunu yaptı. AK Parti Antalya İl Başkanlığına giderek dün itibariyle Antalya Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yapan Akçocuk, başvuru evraklarını Antalya İl Başkanlığına teslim etti.

Başvuru sonrası bir açıklama yapan Akçocuk, sözlerine 11 ili kapsayan yüzyılın deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek başladı.
Niçin milletvekili olmak istediğine açıklık getiren Akçocuk, “Ülke olarak çok zor ve ciddi mücadelelerin verildiği bir süreçten geçiyoruz. Ülkemizin bu zorlu süreçten, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde alnının akıyla çıkacağına, dünyada, Türkiye Yüzyılı’nın başlayacağına yürekten inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın yüküne omuz vererek devletimizin bekası için mücadele etmek adına milletvekili aday adayı başvurumu yaptım.

Parti büyüklerimizin teveccühü ile şahsıma görev verildiği takdirde, mensubu olmaktan onur duyduğum mali müşavirler ile üretici, esnaf ve sanatkarlarımızın taleplerini yakından biliyorum. Vekil olarak görüş ve çözüm önerilerimle sürece katkı sunmayı amaçlıyorum.

AK Parti gönüllüsü, vatan sevdalısı bir birey olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sahada aktif şekilde çalışacak, Cumhurbaşkanımızın gösterdiği yolda ülkeme hizmet edeceğim. Bu vesile ile 14 Mayıs’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

MUSTAFA AKÇOCUK KİMDİR?

1 Ocak 1978 tarihinde Gazipaşa’nın Çörüş Köyü’nde göçebe, çiftçi bir ailenin evladı olarak dünyaya gelen Akçocuk, eğitim hayatına Gazipaşa’nın Çörüş Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda başladı. Orta öğrenimini Gazipaşa Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamladı. Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü’nden mezun olarak tamamladı.
1996 yılında muhasebe alanında mesleki eğitim ve öğrenime başladı. 2003 yılında serbest muhasebecilik ve ardından mali müşavirlik ruhsatını alarak meslek hayatına başladı.

Mesleki alanda UFRS ve TFRS Raporlama Eğitimleri ile Vergi Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında eğitimler aldı.

Alanya SMMM Odası Disiplin Kurulu’nda 2010-2013 döneminde görev aldı. Yine Alanya SMMM Odası’nın komisyon ve kurullarında görev aldı.

17-25 Aralık ve Gezi Olayları türü kalkışma hareketleri sonrası Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası için davanın lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda aktif siyasete başladı.
24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekili Seçimlerinde aday adayı oldu. Siyasi çalışmalarıma sahada devam etti.

2011 yılında Alanya merkezli ilk İnsani Yardım Arama Kurtarma Derneği’nin kurulmasında görev aldı. Yaşanan deprem felaketleri başta olmak üzere, can kurtarma odaklı önemli çalışmalara imza attı.
2019-2020 yıllarında Gazipaşa Lamos Karakucak Güreşlerinde Güreş Ağası oldu. Halen birçok spor aktivitelerine sponsor olarak destek veriyor.

Akçocuk, evli ve 6 çocuk babası.

İlgili Haberler

Alanya Belediyespor, Avrupa Şampiyonlar Ligine Gidiyor

Haberci Alanya

Alanya Rize’den 1 puanla döndü: 0-0

Haberci Editör

Ömer Zavlak, CHP’den Sert Eleştirilerle İstifa Etti

Haberci Editör

Yorum Yap