22.8 C
Alanya
04/10/2023
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci AlanyaYaşam

“Gazipaşa’da Gamze Metin ve Hümmet Dönmez Düğününde Sevgi Dolu Anlar”

Gazipaşa’da tanınan ailelerden Metin Ailesi’nin biricik kızları Gamze Metin ile Dönmez Ailesi’nin oğulları Hümmet Dönmez, Gazipaşa Polatlar Düğün Salonu’nda coşkulu bir düğün töreniyle dünya evine girdi. Düğüne çok sayıda vatandaşın katılımıyla birlikte Gazipaşa Mehteran ekibinin coşkulu marşları eşlik etti.

Saat 20:00’de başlayan düğünde, gelin ve damat Mehteran ekibinin tekbirleriyle meşaleler arasında salona alkışlar eşliğinde giriş yaptılar. Törenin başında hoş geldiniz konuşması yapıldı ve ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Daha sonra nikah merasimine geçildi ve çiftin nikahını il müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya kıydı. Nikah sonrasında, müftü gelin hanıma evlilik cüzdanını takdim ederek, “Bir ömür boyu mutlu olun” temennisinde bulundu.

Düğünde pasta kesimi gerçekleştirildi ve takı merasimine geçildi. İlahiler ve Kafkas oyun ekiplerinin gösterisi düğüne renk kattı. Genç çiftin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Gelin Gamze Dönmez, Gazipaşa Özel Anadolu ve Sağlık Liseleri’nde öğretmenlik yaparken, damat Hümmet Dönmez ise Zeliha Tuncer Anadolu Proje İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yapıyor. Öğrencileri de düğünlerine katılarak onlara destek verdiler.

Düğün programına AK Parti ilçe başkanı Ali Doğan ve yönetimi, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gül, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Düğün sonunda ise il müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya bir konuşma yaparak, “İlçemizin çalışkan, beyefendi İlçe İmam Hatip Lisesi öğretmenimiz Gamze Dönmez ve Hümmet Dönmez’in bu mutlu gününe hep birlikte şahitlik ettik. Onlara bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Bir yastıkta kocasınlar” dedi.

Bu mutlu gün, Gazipaşa’da sevgi ve mutluluk dolu bir düğün töreniyle kutlandı.

HABER: Sıtkı ALTUNER

İlgili Haberler

Erkan Yılmaz Yazdı: “İlahi İkaz”

Erkan Yılmaz

Yeni sponsor Abg Brand Group oldu

Haberci Editör

Eren Yurt Yazdı: “Sokaktaki Güven Kaynağı; Bekçiler”

Eren Yurt

Yorum Yap